X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

Prezydent Trump podpisał rozporządzenie o wycofaniu się USA z TTP

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2017 18:30
Amerykański prezydent Donald Trump podpisał rozporządzenie o formalnym wycofaniu się Stanów Zjednoczonych z Partnerstwa Transpacyficznego.
Amerykański prezydent Donald Trump podpisał rozporządzenie o formalnym wycofaniu się Stanów Zjednoczonych z Partnerstwa Transpacyficznego.
Amerykański prezydent Donald Trump podpisał rozporządzenie o formalnym wycofaniu się Stanów Zjednoczonych z Partnerstwa Transpacyficznego. Foto: EPA/SHAWN THEW Dostawca: PAP/EPA.

To wielostronna umowa regulująca zasady handlu zawarta 5 października 2015 przez dwanaście krajów w całym regionie Azji i Pacyfiku. Nie obejmuje ona Chin. Wycofanie USA z TTP było jedną z obietnicy przedwyborczych Trumpa.

Podczas ceremonii w Gabinecie Owalnym prezydent podpisał także rozporządzenie ws. zamrożenia zatrudnienia w administracji federalnej oraz dyrektywę zakazująca przekazywania pieniędzy federalnych organizacjom pozarządowym na finansowanie aborcji dokonywanych za granicą.

Prezydent Donald Trump nazwał wycofanie się Stanów Zjednoczonych z Partnerstwa Transpacyficznego "wielką sprawą dla amerykańskiego pracownika".

TTP był jednym z elementów strategii gospodarczej poprzedniego prezydenta Baracka Obamy. Umowa miała być w najbliższym czasie ratyfikowana przez Kongres.

Wcześniej informowano, że prezydent Donald Trump ma też dzisiaj podpisać rozporządzenie w sprawie renegocjacji NAFTA, czyli umowy o wolnym handlu między Stanami Zjednoczonymi, Meksykiem i Kanadą. Weszła w życie w stycznia 1994 roku.

IAR, jk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Minister finansów Niemiec: nie spodziewam się wojny handlowej z USA

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2017 11:05
Minister finansów Niemiec Wolfgang Schaeuble powiedział, że nie oczekuje wojny handlowej z USA mimo krytyki ze strony Donalda Trumpa pod adresem niemieckich koncernów motoryzacyjnych. Niemcy będą domagać się, by USA trzymały się międzynarodowych umów - dodał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zaprzysiężenie Donalda Trumpa. Czego ekonomiści spodziewają się po jego prezydenturze?

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2017 12:10
W piątek, w Waszyngtonie, zaprzysiężenie Donalda Trumpa na 45. prezydenta Stanów Zjednoczonych. Zdaniem niektórych to najważniejsze wydarzenie bieżącego roku, także z punktu widzenia gospodarki, bo każdy punkt procentowy wzrostu PKB w USA oznacza aż 0,7 procent wzrostu w globalnej gospodarce.
rozwiń zwiń