X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

Premier Beata Szydło: rząd przeznaczy ok. 500 mln zł na program Maluch plus

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2017 17:45
Premier Beata Szydło powiedziała w poniedziałek w Stalowej Woli, że w tym roku rząd przeznaczy na program "Maluch plus" ok. 500 mln zł. Minister Elżbieta Rafalska dodała, że powstanie ponad 12 tys. nowych miejsc w żłobkach.
Audio
  • Premier Beata Szydło: w Polsce najważniejsza ma być rodzina (IAR)
  • Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska: dofinansowanych zostanie ponad 12 tysięcy nowych oraz 42 tysiące funkcjonujących miejsc dla dzieci do 3. roku życia (IAR)
Premier Beata Szydło i minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska podczas otwarcia Miejskiego Żłobka Integracyjnego w Stalowej Woli
Premier Beata Szydło i minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska podczas otwarcia Miejskiego Żłobka Integracyjnego w Stalowej WoliFoto: PAP/Darek Delmanowicz

Szydło oraz minister rodziny, pracy i polityki społecznej uczestniczyły poniedziałek w otwarciu Miejskiego Żłobka Integracyjnego w Stalowej Woli (Podkarpackie).

Premier przypomniała, że rząd obok programów "500 plus" i "Mieszkanie plus", realizuje program Maluch plus, w ramach którego w tym roku wydanych zostanie ok. 500 mln zł na wsparcie inwestycji w żłobki. "Dzisiaj jesteśmy razem z maluchami, żeby o tym programie opowiedzieć" - powiedziała Szydło, dodając, że rodzina ma być bezpieczna, "rodzina ma się czuć w swoim państwie bezpiecznie, ma mieć poczucie, że państwo ją wspiera, pomaga, że może godnie żyć".

Rząd przedstawia program "Maluch plus". Ma powstać 12 tys. żłobków

Źr. TVN24/x-news

Jak zaznaczyła, temu właśnie służą działania rządu PiS.

- Wszystkie programy, które realizowaliśmy w ubiegłym roku, które w tej chwili zaczynają przynosić tak dobre owoce, począwszy od "Rodziny 500 plus" poprzez wspieranie rynku pracy, po podnoszenie minimalnych wynagrodzeń, poprzez właśnie takie projekty jak wspieranie inwestycji dla dzieci, mają służyć jednemu: w Polsce najważniejsza ma być rodzina. Dzieci to jest nasza przyszłość. Czy może być coś piękniejszego i wspanialszego niż mali obywatele, którzy tutaj za nami się znajdują? - powiedziała Szydło.

"Pomoc z programu Rodzina 500 plus trafiła do prawie 4 mln dzieci"

Premier powiedziała też, że pomoc z programu Rodzina 500 plus trafiła do prawie 4 mln dzieci, z których ponad 1 mln mieszka na Podkarpaciu. Na rodzinę w tym województwie zostało przeznaczonych średnio blisko 7 tys. zł w ramach tego programu. Programem 500 plus jest objętych 65 proc. dzieci z terenów wiejskich na Podkarpaciu. - To pokazuje skalę tego programu i jego rzeczywisty wymiar - powiedziała szefowa rządu.

Szydło podkreśliła, że moda na rodzinę to najlepsza moda. - I nie zabraknie nam stalowej woli, żeby ją promować - zadeklarowała w Stalowej Woli.

Ponad 12 tys. nowych miejsc w żłobkach

Z kolei minister Rafalska zapowiedziała, że w obecnym roku powstanie ponad 12 tys. nowych miejsc w żłobkach, a "dofinansowanie będzie łącznie dotyczyło - i tych powstających i tych, które już istnieją - ponad 53 tys. miejsc".

- Mamy ten efekt, na który bardzo długo, bo ponad dziewięć miesięcy, czekaliśmy. Otóż w listopadzie okazało się, że porównując listopad roku 2016 do roku 2015 w skali całego kraju urodziło się ponad 5 tys. dzieci więcej i ostatnio takie wydarzenie miało miejsce we wrześniu 2011 r. A to są dopiero pierwsze te miesiące. Jestem przekonana, że będzie to trwały efekt - powiedziała Rafalska.

Zaznaczyła, że rządowi zależy na tym, aby rodziło się w kraju coraz więcej dzieci, dlatego wprowadził programy, które pomagają samorządom tworzenie takich żłobków, jak ten w Stalowej Woli.

Minister zaznaczyła, że w minionych latach samorządy głównie inwestowały w infrastrukturę drogową, ale według niej, teraz "nastał czas inwestowania w wysokiej jakości usługi społeczne".

- Jeżeli chcemy zatrzymać młodych ludzi u siebie(…), żeby nie emigrowali zarobkowo, musimy tworzyć dobre warunki do zatrzymania tych rodzin poprzez oferowanie im wysokiej jakości usług w żłobkach, przedszkolach, dobrych usług i form spędzania wolnego czasu - mówiła Rafalska.

W jej ocenie "mądra polityka rządu" i dobra sytuacja na rynku pracy tworzą dobre warunki "powstawania i rozwoju polskich rodzin".

IAR/PAP, awi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Maluch Plus: żłobków będzie więcej, ale to nadal kropla w morzu potrzeb

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2016 14:00
Rusza program Maluch Plus wspierający rozwój instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 - żłobków, klubów dziecięcych i dziennych opiekunów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Żłobków przybywa, ale to nadal kropla w morzu potrzeb

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2016 09:34
Z roku na rok rośnie liczba żłobków i klubów dziecięcych w Polsce, jednak miejsc w placówkach, które zapewniają opiekę nad dzieckiem do 3. roku życia, wciąż jest zbyt mało w stosunku do potrzeb.
rozwiń zwiń