X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

Inspekcja poluje na śmieciówki. Masowe kontrole w zakładach pracy

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2017 10:11
Państwowa Inspekcja Pracy uprzedza, że firmy będą musiały zamieniać zlecenia w umowy o pracę i zapowiada masowe wizyty u przedsiębiorców – informuje "Dziennik Gazeta Prawna".
Inspektorzy zweryfikują dokumentację dotyczącą godzin przepracowanych przez zleceniobiorcę
Inspektorzy zweryfikują dokumentację dotyczącą godzin przepracowanych przez zleceniobiorcęFoto: Syda Productions/Shutterstock

Rozpoczynają się kontrole przestrzegania obowiązujących od nowego roku przepisów o 13-złotowej stawce godzinowej dla zleceniobiorców. Ich ubocznym skutkiem będzie przekształcanie umów cywilnoprawnych w umowy o pracę – pisze dziennik.

- Inspektorzy zweryfikują dokumentację dotyczącą godzin przepracowanych przez zleceniobiorcę. A z tej może wynikać, że zatrudniony wykonuje obowiązki na zasadach, przy których powinno się zawierać klasyczną umowę o pracę. Jeśli inspektor uzna, że firma nadużywa zleceń, może do niej wystąpić o ich zamianę na umowę o pracę – czytamy w artykule. Tylko w 2016 r. przekształcono w ten sposób 2,5 tys. kontraktów – dodaje "DGP".

TVN24

- Walka ze śmieciowym zatrudnieniem ma być skuteczniejsza również dzięki zwiększeniu kontroli nakierowanych wyłącznie na badanie umów cywilnoprawnych. W 2017 r. ma być ich 1,5 tys., czyli o połowę więcej niż rok temu – podsumowuje "Dziennik Gazeta Prawna".

abo

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Minimalna stawka godzinowa na umowach-zleceniach od 2017 r. wyniesie 12 zł. Sejm: kluby parlamentarne "za"

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2016 07:38
Wszystkie kluby parlamentarne opowiedziały się za wprowadzeniem minimalnej stawki godzinowej dla pracujących na podstawie umowy-zlecenia i samozatrudnionych. W Sejmie odbyło się wieczorem pierwsze czytanie rządowego projektu w tej sprawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szukasz pracy? Co każdy student powinien wiedzieć

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2016 12:00
- Czasem umowy zlecenie są zawierane w sytuacjach, w których powinny być zawarte umowy o pracę. Wówczas należy je traktować jako dotyczące stosunku pracy – wyjaśnia radca prawny Bartłomiej Guzowski.
rozwiń zwiń