Gospodarka

XXVII edycja Konkursu "Teraz Polska": królują innowacje!

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2017 13:01
We wtorek, 25 kwietnia 2017 roku o godz. 14:30 na PGE Narodowym, podczas konferencji prasowej, ogłoszone zostaną nominacje do 27. edycji Konkursu "Teraz Polska" organizowanego przez Fundację Polskiego Godła Promocyjnego.
Statuetka Teraz Polska
Statuetka Teraz PolskaFoto: Fundacja Teraz Polska

Tegoroczna edycja przyniosła największą dotąd liczbę zgłoszonych przedsięwzięć innowacyjnych.

Konkurs "Teraz Polska” organizowany jest nieprzerwanie od 1992 roku. Początkowo Godłem "Teraz Polska” nagradzano najwyższej jakości produkty i usługi. Dopiero w 2007 roku po raz pierwszy nagrodzono przedsięwzięcia innowacyjne.

- Główną ideą tej kategorii Konkursu jest wyłonienie i nagrodzenie Godłem "Teraz Polska” najbardziej nowatorskich rozwiązań, dotyczących działań podejmowanych w celu usprawniania dotychczasowych procesów produkcyjnych, jak również tworzenia nowych lub znaczącego ulepszania istniejących produktów i usług - tłumaczy Krzysztof Przybył, prezes zarządu Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego.

Wpłynęło blisko 100 zgłoszeń

Do XXVII edycji Konkursu "Teraz Polska” wpłynęło blisko 100 zgłoszeń, z których aż 60 zdobyło uznanie Branżowych Komisji Ekspertów, zyskując nominację. W gronie tegorocznych nominowanych znalazły się 33 produkty, 14 usług, 7 przedsięwzięć innowacyjnych i 6 gmin.

- XXVII edycja Konkursu "Teraz Polska” przyniosła znacznie wyższą niż w poprzednich latach liczbę zgłoszeń w kategorii „Przedsięwzięcia innowacyjne”. Jednak także wśród zgłoszonych produktów i usług nie brakuje tych, które zasługują na miano innowacyjnych. W gronie nominowanych znajdziemy więc zarówno innowacyjny produkt kosmetyczny, innowacyjne produkty budowlane, a nawet innowacje z dziedziny wojskowości i technologii komputerowej - podsumowuje Michał Lipiński, dyrektor Konkursu "Teraz Polska”.

Pełną listę nominowanych do Godła "Teraz Polska” poznamy we wtorek, 25 kwietnia na PGE Narodowym. Oficjalne wręczenie nominacji odbędzie się 11 maja 2017 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach podczas IX Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Laureatów Konkursu poznamy 29 maja podczas uroczystej gali w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej.

abo

Zobacz więcej na temat: GOSPODARKA Teraz Polska
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Teraz Polska dla najlepszych firm. Wśród nich znalazło się Polskie Radio

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2015 19:00
Ta nagroda ma wymiar przede wszystkim prestiżowy. Chodzi nie tylko o promowanie polskich marek, ale również o wyróżnienie "najlepszych z najlepszych". Po raz 25 fundacja Teraz Polska przyznaje swoje nagrody.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Teraz Polska": patriotyzm gospodarczy to nie puste hasło, on się nam wszystkim opłaca

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2017 21:04
W piątek, 3 lutego, upływa termin przyjmowania zgłoszeń do konkursu "Teraz Polska". Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego już od 27 lat nagradza najlepsze polskie produkty i usługi oraz zachęca do patriotyzmu konsumenckiego.
rozwiń zwiń