Gospodarka

Brexit: kolejna fala emigracji do Wielkiej Brytanii

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2017 09:44
Po raz pierwszy od jesieni 2015 roku wzrósł odsetek Polaków rozważających emigrację do Wielkiej Brytanii. Tak wynika z badania pracowni Millward Brown na zlecenie firmy Work Service, o czym pisze "Puls Biznesu".
Kowalski chce zdążyć przed brexitem
Kowalski chce zdążyć przed brexitemFoto: Delpixel/Shutterstock.com

Jak czytamy w gazecie, od ostatniego badania w sierpniu ubiegłego roku odsetek Polaków rozważających emigrację na Wyspy zwiększył się o 5 punktów procentowych - do 19 procent ogółem rozważających opuszczenie kraju.

Wzrosła też nieco liczba osób, które rozważają wyjazd z Polski. To jednak głównie zasługa prac sezonowych. W porównaniu z ubiegłorocznym badaniem z tego samego okresu, ich liczba spadła.
Maciej Witucki z Work Service uważa, że ogromny wpływ na wyrost atrakcyjności Zjednoczonego Królestwa ma brexit. Jak relacjonuje, badanych pytano, czy wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej determinuje właśnie taki kierunek emigracji. 58 procent ankietowanych odpowiedziało, że tak. - Wyraźnie widać zatem, że potencjalni emigranci wolą zastać brexit na Wyspach niż w Polsce - ocenia Maciej Witucki.

abo

Zobacz więcej na temat: Brexit emigracja zarobkowa
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak