X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

Dane osobowe coraz bezpieczniejsze, ale nie bez zagrożeń

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2017 14:19
Zwiększanie świadomości cyberzagrożeń i zmiana przepisów - sposobem na poprawę bezpieczeństwa danych osobowych. Eksperci podkreślają, że po weekendowym ataku hakerskim nie można mieć pewności, że kolejne uderzenie wirtualnych przestępców nie dotknie cyfrowych danych Polaków.
Audio
  • Doktor Maciej Kawecki z ministerstwa cyfryzacji powiedział IAR, że w ostatnim czasie jest mniej przypadków naruszeń cyberbezpieczeństwa w sferze publicznej (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Emilia Iwanicka/Polskie Radio

Piątkowy atak wirusa wyłudzającego okup za dane dotknął 200 tysięcy ofiar w 150 krajach.

Doktor Maciej Kawecki z ministerstwa cyfryzacji powiedział IAR, że w ostatnim czasie jest mniej przypadków naruszeń cyberbezpieczeństwa w sferze publicznej. Kawecki dodaje, że oprócz stosowania różnego rodzaju zabezpieczeń komputerów wciąż kluczowa jest rola człowieka i świadomości zagrożeń. - Człowiek jest zawsze najsłabszym ogniwem i dlatego tak ważne jest edukacja i budowanie świadomości - powiedział. Z drugiej strony pracodawcy powinni dyscyplinować swoich pracowników, bo w razie ataku to szefowie będą ponosić odpowiedzialność za konsekwencje takich zdarzeń.

Europejskie rozporządzenie o ochronie danych osobowych

Xawery Konarski wiceprezes Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji powiedział IAR, że za rok wdrożone ma być europejskie rozporządzenie o ochronie danych osobowych (potocznie nazywane RODO). Ma między innymi nakładać wysokie kary za naruszenie standardów bezpieczeństwa danych przez instytucje czy firmy. Takie kary sięgać mogą w skrajnych wypadkach nawet 10 - 20 milionów euro za naruszenie. To także zwiększy poziom zabezpieczenia danych osobowych - ocenia ekspert.

Polskie służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo kraju zapewniają, że w weekend atak hakerski ominął Polskę. Rzecznik Ministra Koordynatora Służb Stanisław Żaryn powiedział IAR, że zarówno ABW, jak i jednostki podległe Ministerstwu Cyfryzacji stale monitorują zagrożenie. Według analiz ABW, za atakami stoi grupa hakerska, która wykorzystywała luki w komputerowym oprogramowaniu.
Na temat cyberbezpieczeństwa eksperci dyskutowali na konferencji "Bezpieczeństwo Danych w Sektorze Publicznym 2017", nad którym Polskie Radio objęło patronat.

abo

Zobacz więcej na temat: dokument
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak