Gospodarka

W Warszawie o kwalifikacjach zawodowych

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2017 11:10
W Warszawie - europejska konferencja poświęcona kwalifikacjom zawodowym. Przez dwa dni eksperci z krajów europejskich będą się zastanawiali co zrobić, żeby poszczególne kwalifikacje były porównywalne w różnych krajach.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: Panthermedia

Jens Bjornavold z Europejskiego Centrum Rozwoju Szkolenia Zawodowego podkreśla, że na europejskim rynku pracy porównywanie kwalifikacji nabiera coraz większego znaczenia. Zdaniem eksperta kwalifikacje trzeba coraz szybciej odnawiać dlatego, że zmienia się technologia, społeczeństwo. - To moim zdaniem kluczowa sprawa. Musimy współpracować z państwami członkowskimi, by przyznawać takie kwalifikacje, które odzwierciedlają potrzeby rynku pracy, pracodawców oraz mieszkańców - mówi Jens Bjornavold.

Konferencja jest też okazją do sprawdzenia jak działa Zintegrowany System Kwalifikacji. Minister edukacji Anna Zalewska zaznacza, że trzeba uprościć i ujednolicić język, którym opisuje się kompetencje i umiejętności. - Pracodawcy chcą jednoznaczności - mówi minister. - Kwalifikacje muszą być opisywane w miarę prostym językiem - dodaje.

abo

Zobacz więcej na temat: praca
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak