Gospodarka

Polskie Radio po raz pierwszy wręczyło Nagrody Gospodarcze

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2017 20:30
W Studiu imienia Agnieszki Osieckiej w Warszawie wręczono Nagrody Gospodarcze Polskiego Radia.
Audio
  • Nagrody Gospodarcze Polskiego Radia mają stanowić prestiżowe wyróżnienie dla najlepszych polskich przedsiębiorców, którzy w szczególnie istotny sposób przyczyniają się do rozwoju ojczystej gospodarki oraz promocji naszego kraju na arenie międzynarodowej, angażują się w działalność charytatywną, prospołeczną i ekologiczną (Dominik Olędzki)
  • Szesnaście nominacji dla przedsiębiorstw i sześć statuetek dla najlepszych polskich firm. Wieczorem w Studiu imienia Agnieszki Osieckiej odbędzie się pierwsza gala Nagród Gospodarczych Polskiego Radia (IAR)
  • Zdaniem gościa specjalnego gali prezesa Polskiego Funduszu Rozwoju Pawła Borysa jest szansa na to, aby coraz więcej polskich firm osiągało sukces./IAR/.
  • Nagrodę Gospodarczą Polskiego Radia w kategorii "Przełomowe Rozwiązanie" otrzymała firma Hyper Poland (czyt. Hajper Poland). Nagrody Gospodarcze Polskiego Radia są przede wszystkim promocją polskich firm oraz docenieniem ich wyjątkowego potencjału./IAR/.
  • Prezes Hyper Poland Krzysztof Tabiszewski z radością przyjął wyróżnienie i wyjaśniał, że nagrodzony został wymyślony przez jego firmę nowy środek transportu./IAR/.
.
.Foto: .

W kategorii Przełomowe Rozwiązanie wygrała firma Hyper Poland.

Zwycięzcą kategorii Filantrop Polski został PKN Orlen.

W kategorii Skarb Narodowy zwyciężyły dwie firmy: PZU i Polski Fundusz Rozwoju, a oprócz tego nagrodę otrzymał też PKO Bank Polski za wkład w repolonizację banku Pekao S.A.

W kategorii Ambasador Biznesu RP zwyciężyły Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych.

W kategorii Dobry Zarząd wygrało Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo.

Gościem specjalnym gali jest prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys.

Pomysłodawcą gali jest obecny wiceszef radiowej Trójki, a do niedawna dyrektor Naczelnej Redakcji Gospodarczej Polskiego Radia Wojciech Surmacz.

Wyboru firm, które wygrały w poszczególnych kategoriach, dokonała kilkuosobowa kapituła. Tworzyli ją członkowie rządu, władz Polskiego Radia czy ekonomiści. Zasiedli w niej między innymi wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki, szef Narodowego Banku Polskiego Adam Glapiński, dyrektorzy anten Polskiego Radia: Jedynki, Trójki i PR24. Do tego eksperci w osobach szefa Centrum Adama Smitha Andrzeja Sadowskiego, Cezarego Kaźmierczaka ze Związku Przedsiębiorców i Pracodawców i Marcina Roszkowskiego z Instytutu Jagiellońskiego.

Patronat honorowy nad projektem objęły Ministerstwo Finansów, Ministerstwo Rozwoju oraz Ministerstwo Cyfryzacji.

Szesnaście nominacji dla przedsiębiorstw i sześć statuetek dla najlepszych polskich firm

Laureatami byli przedsiębiorcy i firmy, którzy zdecydowanie w roku bieżącym wyróżnili się na rynku gospodarczym. 

Wyróżnione zostały przedsiębiorstwa, które przyczyniają się do rozwoju naszej gospodarki oraz promocji naszego kraju na arenie międzynarodowej.

- Instytucja taka jak Polskie Radio, czyli ciesząca się dużym zaufaniem społecznym, nie może przechodzić obojętnie obok tego co się dzieje w gospodarce. Gospodarka jest bardzo ważną częścią nie tylko naszego życia, ale też układu geopolitycznego, który się zmienia. Widzimy, że polskie firmy osiągają coraz lepsze wyniki i mają coraz większe znaczenia nie tylko w regionie, ale także globalnie. Gospodarka determinuje nasze życie i dlatego zdecydowaliśmy się wyróżnić tych, który bezpośrednio i pośrednio mają na to największy wpływ - mówi Mariusz Staniszewski, wiceprezes Polskiego Radia.

Kluczowa jest promocja

Profesor Zbigniew Krysiak ze Szkoły Głównej Handlowej, ekspert ekonomiczny w Kancelarii Prezydenta RP i prezes Instytutu Myśli Schumana oraz członek Kapituły zauważa, że takiej nagrody do tej pory brakowało.

- Potrzebujemy skutecznej promocji. Często osoby, które wychodziły z dobrymi inicjatywami, a znam wiele takich sytuacji, myślały, że tu się nic nie dzieje. Nie ma szans, i te pomysły ginęły po drodze. Mamy różne gale i promocje przedsiębiorczości. Niemniej jednak, ta propozycja dobrze wpisuje się w cały kontekst i lokuje się w pewnej niszy, mam szczególnie na myśli kategorie, w których nagrody zostaną przyznane – podkreśla gość.


ce69b3cc-5303-4c38-af03-f95673228095.jpg

Wyróżnienia przyznane w pięciu kategoriach

- Pierwsza kategoria to Przełomowe Rozwiązanie dla najbardziej innowacyjnych firm w Polsce. Druga kategoria to Filantrop Polski - nagroda dla najbardziej zaangażowanych w działania prospołeczne. Trzecia kategoria to Skarb Narodowy, nagroda dla najlepszej spółki Skarbu Państwa, z najlepszymi wynikami rok do roku. Czwarta kategoria to Ambasador Biznesu RP, nagroda dla firm skutecznie i ciekawie promujących polskie produkty lub usługi za granicą. Ostatnia kategoria nazywa się Dobry Zarząd. Będzie to nagroda dla zarządu lub osób zarządzających, dla których wynik finansowy nie stanowi jedynego priorytetu w prowadzonej firmie - wylicza pomysłodawca konkursu, wicedyrektor radiowej Trójki Wojciech Surmac

Gala wieńcząca tegoroczny plebiscyt rozpoczęła się o godz. 19.00 w piątek 23 czerwca w Studiu Muzycznym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej, przy ul. Myśliwieckiej 3/5/7 w Warszawie.

Patronat honorowy nad projektem objęły Ministerstwo Finansów, Ministerstwo Rozwoju oraz Ministerstwo Cyfryzacji.

Relacje z tego wydarzenia na antenach Polskiego Radia.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: Nagrody Gospodarcze Polskiego Radia

Dominik Olędzki, abo

 

Zobacz więcej na temat: W POLSKIM RADIU Dominik Olędzki
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także