X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

Polskie Radio po raz pierwszy wręczyło Nagrody Gospodarcze

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2017 20:30
W Studiu imienia Agnieszki Osieckiej w Warszawie wręczono Nagrody Gospodarcze Polskiego Radia.
Audio
  • Nagrody Gospodarcze Polskiego Radia mają stanowić prestiżowe wyróżnienie dla najlepszych polskich przedsiębiorców, którzy w szczególnie istotny sposób przyczyniają się do rozwoju ojczystej gospodarki oraz promocji naszego kraju na arenie międzynarodowej, angażują się w działalność charytatywną, prospołeczną i ekologiczną (Dominik Olędzki)
  • Szesnaście nominacji dla przedsiębiorstw i sześć statuetek dla najlepszych polskich firm. Wieczorem w Studiu imienia Agnieszki Osieckiej odbędzie się pierwsza gala Nagród Gospodarczych Polskiego Radia (IAR)
  • Zdaniem gościa specjalnego gali prezesa Polskiego Funduszu Rozwoju Pawła Borysa jest szansa na to, aby coraz więcej polskich firm osiągało sukces./IAR/.
  • Nagrodę Gospodarczą Polskiego Radia w kategorii "Przełomowe Rozwiązanie" otrzymała firma Hyper Poland (czyt. Hajper Poland). Nagrody Gospodarcze Polskiego Radia są przede wszystkim promocją polskich firm oraz docenieniem ich wyjątkowego potencjału./IAR/.
  • Prezes Hyper Poland Krzysztof Tabiszewski z radością przyjął wyróżnienie i wyjaśniał, że nagrodzony został wymyślony przez jego firmę nowy środek transportu./IAR/.
.
.Foto: .

W kategorii Przełomowe Rozwiązanie wygrała firma Hyper Poland.

Zwycięzcą kategorii Filantrop Polski został PKN Orlen.

W kategorii Skarb Narodowy zwyciężyły dwie firmy: PZU i Polski Fundusz Rozwoju, a oprócz tego nagrodę otrzymał też PKO Bank Polski za wkład w repolonizację banku Pekao S.A.

W kategorii Ambasador Biznesu RP zwyciężyły Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych.

W kategorii Dobry Zarząd wygrało Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo.

Gościem specjalnym gali jest prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys.

Pomysłodawcą gali jest obecny wiceszef radiowej Trójki, a do niedawna dyrektor Naczelnej Redakcji Gospodarczej Polskiego Radia Wojciech Surmacz.

Wyboru firm, które wygrały w poszczególnych kategoriach, dokonała kilkuosobowa kapituła. Tworzyli ją członkowie rządu, władz Polskiego Radia czy ekonomiści. Zasiedli w niej między innymi wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki, szef Narodowego Banku Polskiego Adam Glapiński, dyrektorzy anten Polskiego Radia: Jedynki, Trójki i PR24. Do tego eksperci w osobach szefa Centrum Adama Smitha Andrzeja Sadowskiego, Cezarego Kaźmierczaka ze Związku Przedsiębiorców i Pracodawców i Marcina Roszkowskiego z Instytutu Jagiellońskiego.

Patronat honorowy nad projektem objęły Ministerstwo Finansów, Ministerstwo Rozwoju oraz Ministerstwo Cyfryzacji.

Szesnaście nominacji dla przedsiębiorstw i sześć statuetek dla najlepszych polskich firm

Laureatami byli przedsiębiorcy i firmy, którzy zdecydowanie w roku bieżącym wyróżnili się na rynku gospodarczym. 

Wyróżnione zostały przedsiębiorstwa, które przyczyniają się do rozwoju naszej gospodarki oraz promocji naszego kraju na arenie międzynarodowej.

- Instytucja taka jak Polskie Radio, czyli ciesząca się dużym zaufaniem społecznym, nie może przechodzić obojętnie obok tego co się dzieje w gospodarce. Gospodarka jest bardzo ważną częścią nie tylko naszego życia, ale też układu geopolitycznego, który się zmienia. Widzimy, że polskie firmy osiągają coraz lepsze wyniki i mają coraz większe znaczenia nie tylko w regionie, ale także globalnie. Gospodarka determinuje nasze życie i dlatego zdecydowaliśmy się wyróżnić tych, który bezpośrednio i pośrednio mają na to największy wpływ - mówi Mariusz Staniszewski, wiceprezes Polskiego Radia.

Kluczowa jest promocja

Profesor Zbigniew Krysiak ze Szkoły Głównej Handlowej, ekspert ekonomiczny w Kancelarii Prezydenta RP i prezes Instytutu Myśli Schumana oraz członek Kapituły zauważa, że takiej nagrody do tej pory brakowało.

- Potrzebujemy skutecznej promocji. Często osoby, które wychodziły z dobrymi inicjatywami, a znam wiele takich sytuacji, myślały, że tu się nic nie dzieje. Nie ma szans, i te pomysły ginęły po drodze. Mamy różne gale i promocje przedsiębiorczości. Niemniej jednak, ta propozycja dobrze wpisuje się w cały kontekst i lokuje się w pewnej niszy, mam szczególnie na myśli kategorie, w których nagrody zostaną przyznane – podkreśla gość.


ce69b3cc-5303-4c38-af03-f95673228095.jpg

Wyróżnienia przyznane w pięciu kategoriach

- Pierwsza kategoria to Przełomowe Rozwiązanie dla najbardziej innowacyjnych firm w Polsce. Druga kategoria to Filantrop Polski - nagroda dla najbardziej zaangażowanych w działania prospołeczne. Trzecia kategoria to Skarb Narodowy, nagroda dla najlepszej spółki Skarbu Państwa, z najlepszymi wynikami rok do roku. Czwarta kategoria to Ambasador Biznesu RP, nagroda dla firm skutecznie i ciekawie promujących polskie produkty lub usługi za granicą. Ostatnia kategoria nazywa się Dobry Zarząd. Będzie to nagroda dla zarządu lub osób zarządzających, dla których wynik finansowy nie stanowi jedynego priorytetu w prowadzonej firmie - wylicza pomysłodawca konkursu, wicedyrektor radiowej Trójki Wojciech Surmac

Gala wieńcząca tegoroczny plebiscyt rozpoczęła się o godz. 19.00 w piątek 23 czerwca w Studiu Muzycznym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej, przy ul. Myśliwieckiej 3/5/7 w Warszawie.

Patronat honorowy nad projektem objęły Ministerstwo Finansów, Ministerstwo Rozwoju oraz Ministerstwo Cyfryzacji.

Relacje z tego wydarzenia na antenach Polskiego Radia.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: Nagrody Gospodarcze Polskiego Radia

Dominik Olędzki, abo

 

Zobacz więcej na temat: W POLSKIM RADIU Dominik Olędzki
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak