Gospodarka

Mieszkanie Plus: 206 nowych mieszkań w Dębicy

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2017 13:39
Podpiszemy w poniedziałek warunkową umowę inwestycyjną z miastem Dębica na budowę 206 mieszkań w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus - powiedział wiceprezes BGK Nieruchomości Bartłomiej Pawlak.

Lokale powstaną przy ul. Ratuszowej.

W Dębicy "planujemy realizację 206 mieszkań wspólnie z samorządem, który wnosi grunt do spółki, my wnosimy całość finansowania" - powiedział Pawlak. Dodał, że "tworzymy spółkę celową, będzie ona realizowała tę inwestycję".

Wiceprezes BGK Nieruchomości przyznał, że "mam nadzieję, że pod koniec przyszłego roku będziemy mogli oddawać klucze do mieszkań".

Inwestycja w Dębicy to cztery budynki, w każdym zaplanowano po cztery kondygnacje. Łącznie przy ul. Ratuszowej (blisko jest m.in. urząd miasta i stadion miejski) powstanie 206 mieszkań.

Fundusz BGKN, który realizuje program Mieszkanie plus w części komercyjnej, zakłada budowę dostępnych cenowo mieszkań na wynajem z opcją dojścia do własności.

W budowie znajduje się ponad 1,2 tys. lokali

Z kolei, liczba mieszkań w przygotowaniu, szacowana na podstawie umów inwestycyjnych podpisanych z partnerami samorządowymi, podmiotami prywatnymi i spółkami skarbu państwa, wynosi 10 tysięcy.

Na razie BGKN ma do dyspozycji 5 mld zł z programu Mieszkanie plus, ale - według deklaracji - to dopiero początek i potencjał inwestycyjny funduszu może wynieść docelowo nawet kilkadziesiąt miliardów złotych.

Mieszkanie plus wchodzi w skład Narodowego Programu Mieszkaniowego, który jest oparty na trzech filarach: dostępne budownictwo na wynajem na gruntach Skarbu Państwa (w ramach którego obecnie prowadzony jest pilotaż części komercyjnej programu Mieszkanie plus), wsparcie dla systematycznego oszczędzania na cele mieszkaniowe (IKM) oraz społeczne budownictwo czynszowe. NPM ma pomóc stworzyć w Polsce ofertę mieszkaniową, kierowaną do wszystkich gospodarstw domowych.

abo

Zobacz więcej na temat: Mieszkanie Plus mieszkanie
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

1,1 tys. lokali w Warszawie z Mieszkania Plus

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2017 07:15
Na dwóch działkach położonych na warszawskiej Woli powstanie 1,1 tys. nowoczesnych mieszkań na wynajem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mieszkania Plus na warszawskiej Woli

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2017 15:50
Na warszawskiej Woli powstaną Mieszkania Plus. Umowę inwestycyjną w tej sprawie podpisali przedstawiciele BGK Nieruchomości z Pocztą Polską, która przekaże spółce dwie działki. Docelowo ma na nich powstać 1100 mieszkań na wynajem, część z możliwością dojścia do własności.
rozwiń zwiń