Gospodarka

Czy czeka nas kredytowy boom?

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2017 13:07
Polacy coraz częściej myślą o zaciągnięciu kredytu. W lipcu 2017 roku o kredyt mieszkaniowy wnioskowało o 23,6 proc. więcej osób niż przed rokiem.
Nie bez znaczenia są rekordowo niskie stopy procentowe
Nie bez znaczenia są rekordowo niskie stopy procentoweFoto: WAYHOME studio/ shutterstock

Dlaczego tak znacznie wzrosło zainteresowanie? Zdaniem ekspertów wielu Polaków liczy na wyższe płace. - Podstawy wzrostu zainteresowania kredytami mieszkaniowymi upatrujemy w dobrych i stabilnych danych makro powiązanych z perspektywą wzrostu płac i spadającym bezrobociem - powiedział Sławomir Grzybek z Biura Informacji Kredytowej.

Nie bez znaczenia są również rekordowo niskie i na razie stabilne stopy procentowe, które podnoszą atrakcyjność inwestowania w nieruchomości i obniżają zainteresowanie lokatami.


. .

Warto jednak mieć na uwadze, że kredyty mieszkaniowe to zobowiązanie na wiele lat, a to oznacza, że narażamy się na ryzyko wzrostu stóp procentowych, a za tym idzie wyższy koszt kredytu.

Na razie jednak stopy pozostaną na niskim poziomie, tak przewiduje prezes NBP Adam Glapiński. - Sądzę, że do końca 2018 roku będę obstawał za tym, żeby stopy procentowe nie uległy zmianie - powiedział prezes na konferencji po ostatnim posiedzeniu Rady Polityki Pieniężnej. 

PAP/Ania Borys

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kredyty hipoteczne ze stałą stopą procentową są nieco droższe, ale dużo bezpieczniejsze

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2017 20:45
Stopy procentowe są obecnie rekordowo niskie, a to dobry czas, aby upowszechniać kredyty o stałym oprocentowaniu, gdzie stabilność wysokości rat pozwala łatwiej prognozować domowy budżet.
rozwiń zwiń