X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

Huragan Harvey najdroższą katastrofą naturalną w historii USA

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2017 11:40
Amerykańskie media przewidują, że huragan Harvey, który uderzył w Teksas i Luizjanę, będzie najdroższą katastrofą naturalną w historii Stanów Zjednoczonych. Już teraz wiadomo, że stratybędą wyższe niż te, które spowodował huragan Katrina w 2005 roku. Szacunki mówią o kwocie ponad 150 miliardów dolarów.
Harvey najdroższą katastrofą naturalną w historii USA?
Harvey najdroższą katastrofą naturalną w historii USA?Foto: PAP/EPA/TANNEN MAURY

Gubernator Teksasu Greg Abbott oszacował koszt przejścia żywiołu na kwotę od 150 do 180 miliardów dolarów. Do tej pory huragan i spowodowana przez niego powódź kosztowały życie blisko 50 osób i spowodowały zniszczenie około 200 tysięcy domów. Najgorsza sytuacja nadal panuje wokół największego miasta Teksasu, Houston. Zarówno w Teksasie, jak i w sąsiedniej Luizjanie obowiązuje stan wyjątkowy. Już teraz administracja prezydenta Donalda Trumpa wystąpiła do Kongresu o 7,85 miliarda dolarów na usuwanie szkód.

Szef AccuWeather ostrzega: koszty będą wyższe

Amerykańskie media donoszą jednak, że straty mogą być jeszcze wyższe niż te, o których mówił gubernator Teksasu. Szef zajmującego się prognozowaniem pogody serwisu AccuWeather Joel Myers w rozmowie ze stacją Fox News podkreślił, że na dokładne oszacowanie kosztów trzeba będzie jeszcze poczekać, bo Harvey nie tylko spowodował powódź i gigantyczne zniszczenia, ale też negatywnie wpłynął na gospodarkę Teksasu i Luizjany.

Joel Myers, AccuWeather Mieliśmy największe w historii opady deszczu na terenie kontynentalnych Stanów Zjednoczonych (...) Huragan przyniósł szkody także w systemie dostawczym, transporcie i logistyce, co będzie skutkowało wzrostem cen jedzenia, benzyny i oleju opałowego

- Mieliśmy największe w historii opady deszczu na terenie kontynentalnych Stanów Zjednoczonych (...) Huragan przyniósł szkody także w systemie dostawczym, transporcie i logistyce, co będzie skutkowało wzrostem cen jedzenia, benzyny i oleju opałowego - mówił Joel Myers

Szef AccuWeather zwrócił także uwagę na społeczne koszty przejścia huraganu, takie jak choroby, ograniczenia w działałności gospodarczej i utrata pracy przez wiele osób. Dlatego, w jego ocenie, straty spowodowane przez huragan Harvey wyniosą w sumie około 190 miliardów dolarów.

Harvey spowodował największe straty w historii USA?

To oznaczałoby, że Harvey był najdroższą w historii Stanów Zjednoczonych katastrofą naturalną. Dla porównania, katastrofalny huragan Katrina z 2005 roku, który wywołał m.in. bezprecedensową powódź w Nowym Orleanie, spowodował straty szacowane na, według różnych źródeł, od 120 do 150 miliardów dolarów.

Fortune, Fox News, IAR, md

Zobacz więcej na temat: Stany Zjednoczone huragany
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak