Gospodarka

Jaka jest recepta na sukces CD Projekt?

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2017 14:52
Twórca "Wiedźmina" znów zaskoczył analityków. Wyniki spółki za drugi kwartał były znacznie lepsze od oczekiwań. Spółka zdradza swój przepis na sukces.
Audio
  • O planach firmy CD Projekt w Po pierwsze ekonomia radiowej Jedynki (Błażej Prośniewski, Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia)
Kadr z gry Wiedźmin 3 - Dziki Gon
Kadr z gry "Wiedźmin 3 - Dziki Gon"Foto: mat. promocyjne

W cyklu "Lubię, bo Polskie" wspieramy krajowe firmy oraz chcemy zwrócić Państwa uwagę na walory rodzimych produktów i usług. Podpowiadamy także  w jaki sposób można rozpoznać produkt wykonany w Polsce oraz jakie mogą być korzyści związane z wyborem krajowej marki, bo to od naszych dobrych i przemyślanych decyzji bogaci się polska gospodarka. A dziś opowiemy o firmie, która w ciągu zaledwie kilku lat stała się globalną marką w branży gier komputerowych. Mowa oczywiście o spółce CD Projekt - twórcy i wydawcy trylogii gier o "Wiedźminie", który dzięki temu stał się ambasadorem Polski na świecie.

- Promując Wiedźmina nie epatujemy ponad miarę, że gra powstała w Polsce, ale też tego nie ukrywamy. Na pewno duża część osób, która grała w Wiedźmina zdaje sobie sprawę, gdzie produkt został stworzony. Zatem gra jest ambasadorem naszego kraju - mówi prezes firmy Adam Kiciński.

Recepta na sukces

Jednak sama postać Wiedźmina pewnie nie wystarczyłaby do osiągnięcia sukcesu. Do tego należy dodać jakość. 

- Nasza recepta jest prosta: jakość, jakość i jeszcze raz jakość na wszystkich etapach procesu twórczego. Jeśli musimy coś zlecać na zewnątrz to kontrolujemy jak to jest robione, tak aby produkt finalny był najwyższej możliwej jakości -  wyjaśnia wiceprezes CD Projektu Piotr Nielubowicz. 

Magiczny składnik

Ale i to nie wszystko. Według Adama Kicińskiego, aby wzór na sukces był kompletny, należy uwzględnić jeszcze dwie rzeczy.

- Lubimy graczy i ich szanujemy. To jest wewnętrzne poczucie, nie jest to element cynicznej strategii i dlatego staramy dać im to co najlepsze. Co więcej mamy bardzo utalentowany zespół – dodaje gość.

Będzie kolejny sukces?

A to wszystko zaowocowało tym, że "Wiedźmin" na całym świecie sprzedał się w ponad 25-ciu milionach egzemplarzy. Obecnie firma koncentruje się na beta-testach multimedialnej gry karcianej "Gwint" oraz pracuje nad kolejną dużą produkcją, czyli grą "Cyberpunk 2077".

- Jesteśmy niepoprawnymi optymistami i liczymy na wiele fantastycznych lat grupy CD Projekt. Wierzymy, że kolejne gry mają potencjał sprzedawać się jeszcze lepiej - mówi Piotr Nielubowicz.

Jednak sukces finansowy to nie wszystko na czym zależy Grupie CD Projekt. Spółka chce być także wizytówką Polski na świecie

- Wierzymy, że tak jest i tak zapisaliśmy w naszych celach, że chcemy stać się wizytówką nowoczesnej Polski i Polaków na całym świecie – dodaje.

Błażej Prośniewski, abo

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rząd stawia na gry. Do wzięcia 100 tys. zł

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2017 15:50
Najpierw wzięli udział w programie Agencji Rozwoju Przemysłu, teraz czekają na inwestycję. Twórcy siedmiu gier mają otrzymać po do 100 tysięcy złotych oraz pomoc merytoryczną we wprowadzeniu gier na rynek.
rozwiń zwiń