Gospodarka

Ile pieniędzy przekazał rząd na pomoc ofiarom nawałnic?

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2017 10:37
Ponad 58,5 miliona złotych przekazał do tej pory rząd samorządom na pomoc poszkodowanym w sierpniowych nawałnicach. Poinformował o tym szef MSWiA Mariusz Błaszczak, który przedstawił w Sejmie informację na temat wsparcia dla tych, którzy ucierpieli w wyniku burz z 11 i 12 sierpnia.
Ponad 58,5 milionów złotych przekazał do tej pory rząd na ofiary nawałnic
Ponad 58,5 milionów złotych przekazał do tej pory rząd na ofiary nawałnicFoto: Polskie Radio

Jak mówił minister, do poszkodowanych trafiły już pierwsze zasiłki w wysokości 6 tysięcy złotych. Dzięki wprowadzeniu przez rząd uproszczonych procedur szacowania strat oraz odbioru wyremontowanych już budynków, 120 komisji pracujących w poszkodowanych regionach oceniło straty w ciągu dwóch tygodni, mimo że skala zniszczeń była ogromna.  Mariusz Błaszczak przypomniał również, że rząd zwiększył pomoc finansową na odbudowę zniszczonych domów ze 100 tysięcy do 200 tysięcy złotych. Po raz pierwszy do 100 tysięcy złotych przeznaczono także na zniszczone budynki gospodarcze.

Decyzją rządu materiały budowlane, które zostaną przekazane poszkodowanym, są zwolnione z podatku VAT.

W wyniku gwałtownych burz z 11 i 12 sierpnia w Polsce zginęło 6 osób. Najwięcej szkód nawałnice spowodowały w województwie kujawsko-pomorskim, gdzie straty oszacowano łącznie na około 200 milionów złotych. Ucierpiało także województwo pomorskie ze zniszczeniami wycenionymi na 27 milionów złotych, a także wielkopolskie ze stratami w wysokości 38 milionów złotych.

Zobacz więcej na temat: LICZBA DNIA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także