Gospodarka

Chińskie banki ograniczają usługi dla Korei Północnej

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2017 07:18
Chiński bank centralny polecił wszystkim bankom na terytorium Chin ścisłe przestrzeganie postanowień rezolucji ONZ obejmujących Koreę Północną sankcjami.
Audio
  • Chiny ograniczają dostęp do usług w swoich bankach obywatelom Korei Północnej - relacja Tomasza Sajewicza z Pekinu (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Shutterstock/FreshStock

Jak pisze agencja Reutera, powołując się na źródła w chińskim sektorze bankowym, banki w Chinach mają zakaz obsługi nowych klientów z Korei Północnej. Aktualnym klientom pochodzącym z komunistycznej Korei, banki w Chinach mają zaś ograniczyć skalę kredytowania.

USA krytykują rząd w Pekinie

Przyjmuje się, że duża część środków finansowych transferowana jest z i do Korei Północnej właśnie za pośrednictwem chińskich banków. Rząd w Pekinie krytykowany jest zaś przez amerykańską administrację za niedostateczny nadzór nad realizacją postanowień rezolucji ONZ. Zdaniem rozmówców Reutera, chińskie banki otrzymały ostrzeżenie dotyczące konieczności pełnego podporządkowania się działaniom wynikającym z sankcji ONZ.

IAR, awi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Chiny przeciwne działaniom militarnym wobec Korei Północnej

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2017 14:35
- Działania bądź retoryka sięgające po groźby nie pomogą w rozwiązaniu sytuacji na Półwyspie Koreańskim - oświadczył we wtorek rzecznik chińskiego MSZ w reakcji na wypowiedź ministra obrony USA Jima Mattisa, iż istnieją opcje militarne wobec Korei Północnej.
rozwiń zwiń