Gospodarka

Start "Lekcji z ZUS". Młodzi dowiedzą się więcej o ubezpieczeniach

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2017 14:33
ZUS chce uświadamiać młodych, jak ważne dla ich życia są ubezpieczenia społeczne. W jednej ze szkół w Limanowej w Małopolsce zainaugurowano czwartą edycję projektu edukacyjnego "Lekcje z ZUS", skierowanego do uczniów szkół ponadgimnazjalnych.
Audio
  • Lekcja z ZUS w Limanowej - obrazek (IAR/Monika Chrobak)
Wystartował projekt Lekcje z ZUS
Wystartował projekt "Lekcje z ZUS"Foto: Shutterstock

W poprzedniej edycji wzięło udział prawie 50 tysięcy uczniów z blisko 1000 szkół. Dziś w Limanowej młodzi mogli dowiedzieć się między innymi tego, jakie są podstawowe cele ubezpieczeń społecznych. Anna Mieczkowska z oddziału ZUS w Nowym Sączu powiedziała, że uczniowie w czasie "Lekcji z ZUS" otrzymują praktyczne informacje o zaletach ubezpieczeń społecznych i o wynikających z nich możliwościach, ale też zobowiązaniach. - Mówimy o solidarności międzypokoleniowej, o tym, co mamy, gdy płacimy składki. Możemy na przykład otrzymać zasiłek chorobowy czy macierzyński - dodała.

Projekt przygotowali profesjonaliści, a uczniowie są zadowoleni

Jak czytamy na stronie internetowej ZUS, materiały dydaktyczne do "Lekcji z ZUS" powstały we współpracy z metodykiem nauczania, a ilustracje wykonali młodzi polscy rysownicy. W 2013 roku projekt wystartował pilotażowo w szkołach w Płocku, Radomiu i Siedlach, a w pierwszej edycji w roku szkolnym 2014/2015 wzięło udział kilkadziesiąt tysięcy uczniów. Zachętą do udziału w projekcie jest także konkurs "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych", który obecnie ma status olimpiady.

Więcej informacji o "Lekcjach z ZUS", w tym materiały dydaktyczne do pobrania - na stronie www.zus.pl. Projektowi patronują: Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

IAR, zus.pl, md

Zobacz więcej na temat: ZUS szkoła ubezpieczenia
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak