Gospodarka

Złoty ma szansę nadal się umacniać

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2017 11:23
Kurs złotego idzie w górę. Wszystko dzięki spekulacjom odnośnie nowego prezesa FED.
Audio
  • Złoty będzie się najprawdopodobniej umacniał ocenia Krystian Jaworski, starszy ekonomista Credit Agricole (Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia)
Na razie sytuacja za oceanem wspiera naszą walutę
Na razie sytuacja za oceanem wspiera naszą walutęFoto: Piotr Zajda/Shutterstock.com

Na razie sytuacja za oceanem wspiera naszą walutę. Pomaga całemu regionowi.

- W środę złoty umacniał się wspierany przez osłabienie dolara. Podobnie zachowywały się inne waluty rynków wschodzących – mówi Krystian Jaworski, starszy ekonomista Credit Agricole. - Inwestorzy zaczęli obawiać się, że na stanowisko prezesa FED zostanie wybrany kandydat o mniej jastrzębim nastawieniu niż wcześniej sądzono. Taki wybór byłby korzystny dla kursu złotego – dodaje.

Co dalej z kosztem kredytu

Coraz więcej mówi się również o tym, że okres rekordowo niskich stóp procentowych musi się wreszcie skończyć, a to będzie oznaczało duży wzrost kosztów kredytów w złotówkach. Na razie jednak RPP nie sygnalizuje podwyżek. 

- Po południu uwaga rynków była zwrócona na konferencję po posiedzeniu Rady Polityki Pieniężnej. Wypowiedzi obecnych na konferencji członków Rady wskazywały, że nastawienie RPP w polityce pieniężnej nie zmieniło się istotnie w porównaniu do tego prezentowanego w poprzednim miesiącu. W efekcie konferencja nie miała istotnego wpływu na kurs polskiej waluty – komentuje analityk.

Złoty nadal będzie się umacniał

- Publikacje danych ekonomicznych na czwartek będą raczej bez wpływu na kurs złotego. Przy braku nowych impulsów z rynku informacji tendencja do umocnienia kursów walut rynków wchodzących może być kontynuowana – dodaje.

abo


Zobacz więcej na temat: kurs walut kurs walutowy
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Złoty słabszy przez niepewność w strefie euro i mocnego dolara

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2017 09:09
Złoty jest słabszy. Przyczynia się do tego niepewność związana ze strefą euro, wyjaśnia w rozmowie z Naczelną Redakcją Gospodarczą Polskiego Radia Mateusz Bieniek z Banku Zachodniego WBK.
rozwiń zwiń