Gospodarka

Prezes Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych Piotr Woyciechowski odwołany

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2017 17:16
Piotr Woyciechowski został odwołany z funkcji prezesa Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych. Pełnił to stanowisko od stycznia ubiegłego roku.
Piotr Woyciechowski odwołany ze stanowiska prezesa PWPW
Piotr Woyciechowski odwołany ze stanowiska prezesa PWPWFoto: IAR/Łukasz Kowalski

Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych poinformowała jedynie o odwołaniu Woyciechowskiego przez radę nadzorczą. Powodów takiej decyzji nie podano.

Piotr Woyciechowski był prezesem PWPW od 11 stycznia 2016 roku.

Urzędnik, dziennikarz, ekspert do spraw służb specjalnych

Piotr Woyciechowski w przeszłości pracował jako dziennikarz. Jego teksty ukazywały się we "Wproście", "Gazecie Polskiej Codziennie" i w "Do Rzeczy". Jest wieloletnim współpracownikiem Ministra Obrony Narodowej Antoniego Macierewicza, był między innymi członkiem komisji weryfikacyjnej do spraw WSI. Specjalizuje się w tematyce bezpieczeństwa i służb specjalnych. W 2011 roku Piotr Woyciechowski został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Związkowcy z PWPW na podsłuchu?

"Fakt" napisał dzisiaj, że związkowcy z PWPW mieli być potajemnie podsłuchiwani i nagrywani w kawiarni "Bombonierka", znajdującej się niedaleko siedziby spółki w Warszawie. Kto za tym stał - nie wiadomo. Jak pisze gazeta, związkowcy mieli otrzymać na swoje skrzynki e-mailowe pochodzące z anonimowego źródła nagrania podsłuchanych rozmów. Według "Faktu", stało się tak kilka dni po tym, jak działacze związkowi wysłali do ówczesnego prezesa PWPW pismo z żądaniem podjęcia negocjacji. Na razie sprawą zajmuje się mazowiecka "Solidarność", związkowcy z PWPW napisali też list do premier Beaty Szydło z prośbą o interwencję. Gazeta w artykule pisze też o konflikcie, jaki był między Piotrem Woyciechowskim a członkami związków zawodowych.

Kierownictwo PWPW wydało oświadczenie w sprawie publikacji "Faktu". - Zarząd Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych S.A. w nawiązaniu do dzisiejszych doniesień medialnych oświadcza, że nie jest prawdą, jakoby miał wiedzę, a tym bardziej brał udział w nagrywaniu jakichkolwiek rozmów związkowców. Oświadczamy, że jakiekolwiek tego rodzaju insynuacje pod adresem Zarządu PWPW S.A. spotkają się z adekwatną reakcją z wykorzystaniem wszelkich instrumentów prawnych - czytamy w przesłanym mediom komunikacie. Zarząd PWPW przypomina w oświadczeniu, że w spółce trwa dialog między zarządem a związkowcami, a sytuacja finansowa spółki jest dobra, co skutkowało między innymi podwyżkami, które w ostatnim kwartale otrzymało około 600 pracowników.

Wytwórnia państwowych dokumentów

Historia Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych sięga jeszcze dwudziestolecia międzywojennego. Obecnie PWPW zajmuje się wytwarzaniem między innymi banknotów i różnego rodzaju dokumentów państwowych takich jak dowody osobiste, ale też na przykład znaczków pocztowych. Przygotowuje także systemy informatyczne.

NRG, Fakt, komunikat PWPW, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także