Gospodarka

Polska żywność podbija węgierski rynek

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2017 09:53
Największą popularnością wśród Węgrów cieszą się polskie słodycze, dżemy, wafle ryżowe i soki – wylicza Marcin Karaskiewicz szef budapeszteńskiego biura PAIH.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay.com

Do 22 października w Budapeszcie trwa promocja produktów spożywczych z metką „made in Poland”. Klienci największej węgierskiej sieci handlowej mogą spróbować i kupić wędliny, nabiał, napoje, dżemy, słodycze czy sery dziewięciu polskich producentów - poinformowała Polska Agencja Inwestycji i Handlu.

Jak wskazano, kampanię „Polskie Dni” (czyli „Lengyel napok”) na Węgrzech, która cieszy się sporym zainteresowaniem węgierskich konsumentów, zorganizowało Zagraniczne Biuro Handlowe Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (PAIH) w Budapeszcie.

Sto polskich przysmaków


Według PAIH „Polskie Dni” organizowane są w supermarketach CBA Prima po raz pierwszy. W projekcie uczestniczy pięć sklepów tej sieci, zlokalizowanych w stolicy Węgier. - Węgierskim konsumentom dajemy do spróbowania aż sto polskich przysmaków, które mogą kupić w trakcie kampanii – wyjaśnił Karaskiewicz.

W Budapeszcie, jak zaznaczyła PAIH, swoje marki prezentują firmy o wieloletniej tradycji, jak: Herbapol, który nad Dunajem promuje swoje dżemy i soki; OSM Piątnica, oferująca twarogi, jogurty, mleko i sery czy Kupiec, z ofertą wafli ryżowych i kukurydzianych. Ale wśród polskich producentów są też "młodsze firmy": AGI (producent smalcu gęsiego i kaczego), Dobrowolscy (wędliny), P.W. „MAT” (producent słodyczy), Milko (sery żółte, masło), Marwit (napoje) czy Cruz Group (napoje).

abo

Zobacz więcej na temat: żywność eksport
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Dzień Polskiej Żywności: na rynkach zagranicznych możemy wygrać jakością

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2017 18:30
Już po raz piąty świętujemy w piątek Dzień Polskiej Żywności. Termin obchodów tego dnia nie został wybrany przypadkowo. Koniec sierpnia to tradycyjnie czas dożynek, na straganach dostępny jest bogaty wybór świeżych, polskich warzyw i owoców.
rozwiń zwiń