X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

Polska równie innowacyjna jak Finlandia? W Warszawie powstała strefa dla startupów

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2017 18:34
Kilkunastu przedstawicieli polskich startupów rozmawia w Finlandii ze swoimi miejscowymi odpowiednikami. Polskich innowatorów zabrał na miejsce prezydent Andrzej Duda, który składa wizytę w Helsinkach. Z kolei w Polsce otworzono dziś miejsce, w którym młodzi przedsiębiorcy mogą wymieniać się doświadczeniami. Finlandia uchodzi za jeden z najbardziej innowacyjnych krajów w Europie, czy tak samo może być z Polską?
Audio
W Warszawie powstała specjalna przestrzeń dla startupów
W Warszawie powstała specjalna przestrzeń dla startupówFoto: Pixabay

Dziś na warszawskiej Pradze została otwarta specjalna przestrzeń dla startupów, nazwana Startberry. Przedstawiciel jej twórców Łukasz Leśniak powiedział w radiowej Jedynce, że strefa ma być centrum spotkań społeczności startupowej, a młodzi przedsiębiorcy będą mogli w niej porozmawiać o biznesie i wymienić się doświadczeniami. Do tego dochodzi, jak mówił Łukasz Leśniak, program mentoringowy dla młodych firm, który działa już od kilku miesięcy. Partnerzy Startberry - EY, Senfino i Microsoft - zapewniają startupom wiedzę ekspercką i pomagają w wytwarzaniu produktów. Łukasz Leśniak podkreślił, że rodzaj wsparcia zależy od tego, czego potrzebują przedsiębiorcy - mogą to na przykład warsztaty strategiczne czy porady w dziedzinie podatków i rachunkowości.

Przestrzeń dla startupów została otwarta przy ulicy Grochowskiej 306.

Długopis, który nie tylko pisze

W pierwszym programie Startberry bierze udział 10 startupów - między innymi IC Solutions, firma która stworzyła specjalny długopis do digitalizacji dokumentów. Jej prezes Rafał Witkowski powiedział, że jeśli na przykład sporządzimy za jego pomocą umowę na kartce papieru, to odrazu będzie ona dla nas dostępna w wersji elektronicznej. - To olbrzymie oszczędności. Do tej pory proces przetworzenia jednego dokumentu w banku objętym naszym pilotażem kosztował 4 złote, w tej chwili, po wdrożeniu długopisu jest to 1 złoty. Czyli mamy 75 procent oszczędności na jednym dokumencie - dodał.

NRG, Jedynka, Dominik Olędzki, md

Zobacz więcej na temat: Finlandia start-up startup
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak