X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

Wicepremier Morawiecki na "HackYeah": usprawnianie państwa - jak walka Batmana ze złem

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2017 16:26
Znalezienie najlepszych rozwiązań dla usprawnienia państwa, jest jak walka Batmana ze złem - powiedział wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki podczas największej stacjonarnej imprezy dla programistów w Europie "HackYeah", w sobotę w Krakowie.
Audio
  • Wyłapywanie oszustw podatkowych, szukanie rozwiązań dla sportowców ekstremalnych, problemów społecznych oraz klęsk żywiołowych. To tylko niektóre zagadnienia, którymi zajmują się programiści, graficy i kierownicy projektów z obszaru technologii informacyjnej na największej imprezie dla programistów w Europie „HackYeah”. Trwa ona w krakowskiej Tauro
Wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki (L) podczas briefingu prasowego w Krakowie, 28 bm. Spotkanie odbyło się w trakcie największej stacjonarnej imprezy dla programistów w Europie HackYeah w Tauron Arenie w Krakowie.
Wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki (L) podczas briefingu prasowego w Krakowie, 28 bm. Spotkanie odbyło się w trakcie największej stacjonarnej imprezy dla programistów w Europie „HackYeah” w Tauron Arenie w Krakowie.Foto: PAP/Jacek Bednarczyk

Szef resortu zadeklarował, że tego typu wydarzenia programistyczne są dla resortu finansów okazją do pozyskiwania zdolnych osób do tego, „żeby uszczelniać system podatkowy, ale też usprawniać system gospodarczy, w szerokim znaczeniu tego słowa”.

Państwo łowi talenty i chce je wykorzystywać w walce o lepsze państwo

„My chcemy przy tym być, chcemy współpracować i chcemy łowić takie talenty, podobnie jak FBI czy MI5 na takich eventach, jak ten” - wskazał Morawiecki. „Myślę, że im więcej będzie takich Batmanów walczących o lepsze państwo, tym to państwo będzie lepsze” - dodał.

─ Jestem przeszczęśliwy, że udaje się włączyć pasjonatów, programistów w zadanie niezwykle ważne, bo dla mnie, to jest troszeczkę taka walka dobra ze złem - jakkolwiek by to patetycznie i manichejsko nie brzmiało - to ja wierzę w to gorąco, że mamy do czynienia z czymś takim, jak Batmani (...) walczymy w tych ciemnych mocach Gotham City, i staramy się rzeczywiście znaleźć najlepsze rozwiązania dla sprawnego państwa, dla usprawnienia państwa" - zaznaczył wicepremier.

Informatyka w budowie państwa ważniejsza niż dokumenty, papier

Podkreślił, że cieszy się z tego, że w wydarzeniu biorą udział kobiety. "Myślę, że znajdą takie rozwiązania, jakich panowie nie znajdą" - zaznaczył Morawiecki. Dodał, że obecnie świat algorytmów i informatyki jest "coraz ważniejszy w budowaniu poważnego państwa".

"Ważniejszy niż ryzy papieru, legislacja, którą tworzymy. A Polska ma cudownych, wspaniałych programistów" - przekonywał wicepremier.

W grudniu resort finansów zorganizuje wydarzenie dla programistów

Morawiecki zadeklarował, że poprzez udział w tego typu imprezach resort finansów chce „rekrutować dobrych ludzi i w ogóle poszerzać tego typu współpracę”. Zapowiedział, że w grudniu w Warszawie Ministerstwo Finansów zorganizuje wydarzenie dla programistów MinFinTech, na którym będzie szukać talentów.

„Talent skarbowy” pilnie poszukiwany do skarbówki

─ Wszyscy są niezwykle utalentowani, ale szukamy też ludzi, którzy chcą się specjalizować w tematyce skarbowej, podatkowej, VAT-owskiej, międzynarodowych przepływach finansowych. Ten dzisiejszy świat finansowy, podatkowy jest na takim zakręcie, gdzie coraz więcej aplikacji (…) zmienia rzeczywistość całego sektora finansowego i bankowego - opisywał.

Dwudniowy krakowski hackaton "HackYeah", w którym uczestniczą m.in. programiści, graficy i kierownicy projektów z obszaru technologii informacyjnej (IT) z wielu krajów świata jest – według organizatorów - największą stacjonarną imprezą tego typu w Europie.

Resort finansów szuka programistów do walki z wyłudzeniami VAT

Podczas hackathonu odbywa się pierwszy etap konkursu „MinFinTech”, organizowany wspólnie przez Ministerstwo Finansów, Krajową Administrację Skarbową (KAS) i spółkę Aplikacje Krytyczne (autor rozwiązań cyfrowych dla KAS). Wybranym laureatom konkursu Ministerstwo Finansów zaproponuje udział w 2. etapie "MinFinTech".

Zadaniem konkursu, jak wyjaśnił resort finansów, jest wybranie najlepszych specjalistów z sektora IT i CS, którzy dołączą do zespołu analityków Data Science i programistów na co dzień zwalczających wyłudzenia VAT. Efektem ma być przygotowanie "w pełni funkcjonalnego rozwiązania informatycznego".

"MinFinTech" to pierwszy tego typu konkurs, zorganizowany w całości przez resort finansów. Ma on również przedstawić szerszej publiczności codzienne wyzwania, które stają przed administracją skarbową i dotyczą przeciwdziałania wyłudzeniom VAT" – wskazano.

PAP, jk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak