X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

Nowe zasady wsparcia dla stref ekonomicznych

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2017 18:49
W najbliższym czasie czekają nas w Polsce zmiany w zakresie wspierania inwestycji.

Nowe regulacje będą zawarte w znowelizowanej ustawie o Specjalnych Strefach Ekonomicznych, której uchwalenia należy się spodziewać na początku przyszłego roku. Dotyczą one systemu udzielania pomocy firmom. Cały obszar Polski będzie jedną wielką strefą ekonomiczną, w przeciwieństwie do obecnej sytuacji, gdy mamy wydzielonych kilkanaście niewielkich stref o łącznej powierzchni około 21 tysięcy hektarów- wyjaśnia Marcin Krakowiak, partner w kancelarii Domański Zakrzewski Palinka.

Nowe kryteria wsparcia

Wprowadzone zostaną jakościowe kryteria wyboru inwestorów, których państwo zdecyduje się wspierać. Będą to warunki typu: zatrudnianie wysoko wykwalifikowanych i wysokopłatnych pracowników, produkcja na eksport, inwestowanie w innowacyjność. Zmiany spowodują przeznaczanie dużych kwot na badania i rozwój, a także lokalizowanie inwestycji w małych miejscowościach, w których spowoduje to ożywienie gospodarcze.

Przy czym pomoc będzie adresowana przede wszystkim do średniej wielkości przedsiębiorstw.

W tych nowych regulacjach Ministerstwo Rozwoju odchodzi od wyznaczania szczegółowych terminów trwania Specjalnych Stref Ekonomicznych dla poszczególnych przedsiębiorców. Inwestorzy będą mieli przyznane okresy wsparcia dziesięcio i piętnastoletnie. Tym samym dotychczasowa formuła stref ekonomicznych ulega zmianie, a wprowadzone modyfikacje mają pobudzić inwestycje w całym kraju.

Kto skorzysta ze wsparcia?

Zainteresowane ułatwieniami przy inwestowaniu w Polsce są zarówno firmy krajowe jak i zagraniczne. Spośród tych ostatnich przykładem jest Toyota, która  zdecydowała się przeznaczyć kilkaset milionów euro na budowę nowej linii nowoczesnych przekładni do napędów hybrydowych i silników benzynowych w Wałbrzychu i Jelczu-Laskowicach na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Przy planach dotyczących realizacji tej inwestycji kancelaria DZP współpracowała z Ministerstwem Rozwoju. To dowód na to ,że Polska jest w stanie przedstawić bardzo atrakcyjną  ofertę dla inwestorów, przy bardzo konkurencyjnym rynku, ponieważ takie kraje jak: Słowacja, Czechy, Węgry czy Litwa też bardzo aktywnie zabiegają o pozyskiwanie tego rodzaju inwestorów.

- Nowa ustawa będzie krokiem w dobrym kierunku - podkreśla Marcin Krakowiak, partner w kancelarii Domański Zakrzewski Palinka. Powinna ona pobudzić inwestycje i wydawanie nowych decyzji o udzieleniu wsparcia, głównie w postaci zwolnienia od podatku dochodowego.

Dariusz Kwiatkowski, abo

Zobacz więcej na temat: inwestycje inwestycje zagraniczne
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak