Gospodarka

Uber jak taksówka. Zapłacimy także gotówką

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2017 11:09
Uber, popularny dostawca usług transportowych, zamawianych za pomocą smartfonów, zamierza zmienić swój model biznesowy w Polsce. Jak pisze "Rzeczpospolita", amerykański gigant umożliwi klientom w Polsce płacenie za usługi również za pomocą gotówki.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Dotychczas za transport Uberem opłaty były pobierane automatycznie z naszego konta lub karty kredytowej. Wcześniej trzeba było podać w aplikacji dane do transakcji.

Kasy fiskalne w autach

"Rzeczpospolita" pisze, że Uber w Polsce zaczyna pilotażowy program wyposażania aut w kasy fiskalne. Kierowcy mieliby je kupować i instalować na własny koszt, ale dzięki współpracy Ubera z jednym z producentów kas, mogliby przy tym liczyć na atrakcyjne oferty. Magdalena Szulc z polskiej centralni firmy mówi, że w ramach rozpoczynającego się dziś pilotażu na początku gotówką będzie mogło płacić około 10 procent klientów.

Uber szuka nowych klientów

Jednym z celów nowego programu jest poszukiwanie nowych klientów przez wyceniany na ponad 60 miliardów dolarów amerykański startup. Uber chce dotrzeć do tych osób, które niechętnie korzystają z kart płatniczych.

"Rzeczpospolita" pisze, że ten ruch firmy może też być odczytywany jako uprzedzenie niekorzystnych dla niej przepisów, które opracowało Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa, zaostrzających wymogi wobec pośredników transportowych. Część ekspertów sugeruje, że nowelizacja może wręcz zablokować działalność Ubera w Polsce.

Więcej - w  "Rzeczpospolitej".

Naczelna Redakcja Gospodarcza, Uber, Rzeczpospolita, md

Zobacz więcej na temat: Uber
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Resort infrastruktury przygotowuje nowe regulacje dotyczące przewozu osób. Wprowadzą licencje, rejestry, ustalanie taryf przez gminy. Uderzą w Ubera?

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2017 13:44
W wykazie prac legislacyjnych Rady Ministrów znalazła się informacja na temat projektu nowelizacji ustawy o transporcie drogowym. Przewiduje licencje, rejestry, blokowanie aplikacji, ustalanie taryf przez gminy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jest projekt zmian w prawie dotyczącym przewozu osób. Uber będzie miał problem?

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2017 20:43
Wprowadzenie obowiązku zlecania przewozu jedynie licencjonowanym przewoźnikom i zniesienie niektórych szkoleń dla przyszłych taksówkarzy - to niektóre założenia projektu ustawy, regulującego rynek przewozu osób. Przedstawił je w Sejmie wiceminister infrastruktury Jerzy Szmit, odpowiadając na interpelacje poselskie. Zmiany mogą bardzo utrudnić funkcjonowanie w Polsce Uberowi - popularnej aplikacji do zamawiania transportu w miastach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Uber na celowniku hakerów. Wykradziono dane 57 milionów osób

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2017 14:00
W październiku 2016 roku hakerzy wykradli dane 57 mln użytkowników Ubera - głównie pasażerów, ale także kierowców - ujawnił we wtorek, ponad rok po kradzieży, nowy szef amerykańskiej firmy Dara Khosrowshahi.
rozwiń zwiń