X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

Co blokuje rozwój polskiego rynku e-commerce?

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2018 14:39
Rynek e-commerce w 2018 roku czeka jeszcze szybszy rozwój. Jak wynika z danych Gemiusa w 2017 roku już ponad połowa polskich kupowała on-line.
Audio
  • Jakie są prognozy dla rynek e-commerce w 2018 roku mówią eksperci w radiowej Jedynce ( Elżbieta Szczerbak, Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/ Pressmaster

Według Tomasza Jaroszka z portalu doradca.tv czynnikami zachęcającymi do e-zakupów są m.in. całodobowa dostępność, wygoda i bezpieczeństwo.

- Według raportu Gemiusa 54 proc. internautów już dokonywało zakupów on-line. Jeśli chodzi o handel regularny to 53 proc. kupuje regularnie w Polskich sklepach internetowych, zaś tylko 16 proc. internautów kupuje w tych zagranicznych. W dużej mierze internautów przekonuje wygoda i bezpieczeństwo. Polskie sklepy stoją na bardzo wysokim poziomie technologicznym, zaś polski sektor finansowy dba o to, żeby zakupy w sieci były bezpieczne – podkreśla gość.

Przedsiębiorcy mają wątpliwości

To jednak tylko jednak strona medalu, bo jak dodaje Michał Kanownik prezes ZIPsee Cyfrowa Polska choć już od kilku lat obserwujemy bardzo dynamiczny wzrost zakupów on-line, to przedsiębiorcy nadal podchodzą do tego modelu z rezerwą, szczególnie chodzi o małe firmy.

- To był kolejny rok, w którym dominował brak przekonania wśród małych i średnich firm do wejścia w kanał e-commerce. O ile rośnie świadomość konsumentów na tym rynku, o tyle brakuje odwagi i przekonania przedsiębiorcom – uważa gość.

Kluczowe są nowoczesne technologie

Powodów takiego stanu rzeczy jest kilka. Najważniejsza barierą według Michała Kanownika to niewielka świadomość przedsiębiorców w korzyściach jakie przynosi internet.

- Dużo średniej wielkości firm na polskim rynku zaczynało swoją działalność w latach 90. i wpadły one teraz w pustkę pokoleniowo-technologiczną. Osoby, które wtedy zaczynały działalność teraz trochę wypadły z głównego nurtu technologicznego. Trzeba je teraz przekonać, że w sieci można zarabiać – dodaje.

To właśnie jest wyzwanie nie tylko na 2018 rok, ale i na lata następne.

Elżbieta Szczerbak, abo

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zakupy online: nawet 76% transakcji mobilnych w Polsce dotyczyło biletów lotniczych

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2015 10:04
Według najnowszej analizy, z Facebooka w Europie najchętniej korzystają Brytyjczycy. Również oni wydają najwięcej na zakupy w sieci, nawet 112 mld euro rocznie. Polacy natomiast coraz chętniej kupują za pomocą smartfonów i tabletów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak bardzo zadłużone są sklepy internetowe?

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2017 10:06
Zadłużenie sprzedawców internetowych działających na polskim rynku wynosi ponad 231 mln zł, czyli w ciągu roku wzrosło o jedną trzecią.
rozwiń zwiń