X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

Poczta Polska łączy siły z PKP

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2018 09:46
Dwie z największych spółek Skarbu Państwa PKP SA i Poczta Polska podpisały list intencyjny w sprawie współpracy w zakresie rozwoju centrów logistycznych z wykorzystaniem gruntów należących do obu tych spółek.
Audio
  • O nowej współpracy PKP i Poczty Polskiej w audycji Po pierwsze ekonomia radiowej Jedynki (Sylwia Zadrożna, Naczelna Redakcja Gospodarki Polskiego Radia)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Cybrain

Poczta Polska chce rozbudowywać swoją infrastrukturę, bo szybko rozwija się rynek przesyłek kurierskich, ekspresowych i paczkowych - mówi Przemysław Sypniewski prezes Poczty Polskiej - i dlatego szuka atrakcyjnych gruntów pod budowę nowych centrów logistycznych, magazynów i sortowni, ale jego zdaniem na współpracy zyskają obie spółki.

- Budujemy nową sieć logistyczną. Chcemy wykorzystać te nieruchomości, które są w zasobach PKP, a z rożnych powodów są przez nich nie wykorzystywane. W niektórych miejscach możemy mieć wspólne centra, które dla PKP będą punktami końcowymi przywozu transportu przesyłek, a dla nas to będą punkty, których będziemy te przesyłki dystrybuować dalej zarówno na teren Polski jak i Europy – wyjaśnia rozmówca.

PKP ma najwięcej nieruchomości w kraju

Współpraca Poczty Polskiej i PKP ma służyć dobremu wykorzystaniu należących do obu spółek nieruchomości. Część z nich została już zgłoszona do rządowego programu Mieszkanie Plus, na innych mogą być budowane sortownie przesyłek lub inne punkty logistyczne. Jak dodaje Krzysztof Mamiński prezes PKP SA spółka jest jednym z największych właścicieli nieruchomości w kraju.

- Z jednej strony są to zasoby, które wskazaliśmy do Krajowego Zasoby Nieruchomości do realizacji programu Mieszkanie Plus. Druga grupa to nieruchomości, które mają potencjał rozwoju centrów logistycznych. Trzecia to grunty, które chcemy dedykować do naszej spółki deweloperskiej Xcity Investment, która zajmuje się komercyjną budową części biurowych i hotelowych i czwarta, czyli te nieruchomości, które do tych trzech pierwszych programów nie będą przydatne i one z pewnością będą zbywane przez PKP – wyjaśnia Krzysztof Mamiński.

Warunki rynkowe

Współpraca między Pocztą Polską i PKP będzie, ale na rynkowych zasadach - przypomina Kazimierz Smoliński wiceminister infrastruktury.

- Poczta Polska ma środki zabezpieczone w swoim budżecie i takie centra, sortownie i magazyny musi budować, zarówno pod kontem naszego wewnętrznego rynku jak również Nowego Jedwabnego Szlaku. Chcemy, żeby w Polsce był zlokalizowany hub, który będzie w stanie obsłużyć przesyłki z Chin dla Europy Środkowej – wyjaśnia Kazimierz Smoliński.

Szczegóły w ciągu 3 miesięcy

W ciągu najbliższych 3 miesięcy spółki uzgodnią wykaz nieruchomości, na których mogą być zrealizowane wspólne projekty - zapowiada Mirosław Antonowicz członek zarządu PKP SA.

- Już wiemy, że są pewne lokalizacje o dużym potencjale, jedną z nich jest na przykład Ostrołęka, czy Jawor, oczywiście nie pomijamy Centralnego Portu Komunikacyjnego, tam też będą rozpatrywane nowe lokalizacja – dodaje.

Poczta Polska przekazała już PKP listę 48 nieruchomości, które mogą być przeznaczone na wspólne przedsięwzięcia. Bez inwestycji w infrastrukturę logistyczną w ciągu najbliższych lat sieć Poczty uległaby przeciążeniu, a czas dostawy przesyłek musiałby się wydłużyć.

Sylwia Zadrożna, abo

Zobacz więcej na temat: PKP Poczta Polska
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

PKP i Poczta Polska zrealizują projekty deweloperskie

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2015 16:19
PKP i Poczta Polska zrealizują wspólnie projekty deweloperskie w Warszawie i Gdyni. Spółki podpisały list intencyjny w sprawie współpracy przy zagospodarowaniu nieruchomości w ramach projektów deweloperskich.
rozwiń zwiń