X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

Minister energii Krzysztof Tchórzewski: rynek mocy, kwestia Baltic Pipe i atomu priorytetami na 2018 rok

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2018 14:01
Minister energii Krzysztof Tchórzewski wskazał, że wdrażanie rynku mocy, sprawa budowy gazociągu Baltic Pipe oraz decyzja w sprawie energii atomowej będą najważniejszymi tematami w energetyce w tym roku.
Minister Krzysztof Tchórzewski
Minister Krzysztof TchórzewskiFoto: IAR/Krystian Dobuszyński

W czasie otwarcia kongresu energetyczno-ciepłowniczego Powerpol w Warszawie minister mówił, że notyfikacja rynku mocy w Komisji Europejskiej powinna zakończyć się pomyślnie jeszcze w pierwszym kwartale tego roku. Otworzy to perspektywę dalszych inwestycji i zapewnienie stabilności systemu energetycznego na 15-20 lat do przodu. Krzyszstof Tchórzewski podkreślił, że po 2025 roku nie będzie już nowych inwestycji w źródła węglowe.

Gazociąg przez Bałtyk

Minister dodał, że w tym roku prowadzone będą działania, które mają przybliżyć rozpoczęcie budowy gazociągu Baltic Pipe, który będzie biegł ze Skandynawii po dnie Bałtyku. Wedlug harmonogramu decyzje inwestycyjne powinny zapaść pod koniec tego roku. Ostatnio m.in. o tej kwestii premier Mateusz Morawiecki rozmawiał z szefami rzadów Norwegii i Danii.

Pytanie o atom

Tchórzewski mówił też, że w najbliższym czasie padnie odpowiedź, czy rozpoczniemy budowę elektrowni jądrowej. Podkreślił, że jego zdaniem, atom w Polsce to konieczność.

- Decyzja rządu na pewno zapadnie w I połowie roku - dodał minister. 

Za niezmiernie ważne uznał również doprowadzenie do przyjęcia przez PE "pakietu zimowego" w wersji uzgodnionej przez Radę UE. Stanowisko to podzielili w czasie dyskusji prezesi największych koncernów energetycznych.

Naczelna Redakcja Gospodarcza, PAP, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Minister energii: decyzja o ewentualnej budowie elektrowni atomowej o końca roku

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2017 15:55
Minister energii Krzysztof Tchórzewski powiedział, że decyzja w sprawie ewentualnej budowy pierwszej elektrowni jądrowej w Polsce może zapaść przed końcem tego roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cztery scenariusze energetyczne dla Polski do 2050 r.: z węglem, atomem, OZE

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2017 15:45
Węglowy, zdywersyfikowany z atomem i bez niego oraz "odnawialny" - to cztery scenariusze energetyczne do 2050 roku dla Polski, zaprezentowane w piątek przez think-tank Forum Energii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W jakim kierunku zmierza polska energetyka?

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2017 12:51
- W 2017 roku wydarzyło się dosyć dużo dobrego. Wbrew zapowiedziom nie mamy jednak nadal m.in. strategii energetycznej, a więc rozstrzygnięcia, w którą stronę będzie zmierzać polska energetyka – powiedział w Polskim Radiu 24 Wojciech Jakóbik z BiznesAlert.pl.
rozwiń zwiń