X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

Gniazdka w stolicy będą zasilane biomasą?

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2010 14:15
Mazowsze ma dużą szansę na wykorzystanie biomasy do produkcji energii, ze względu na wielkość terenów zielonych - uważa marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik.
Audio

"Chodzi nie tylko o odpowiednie uprawy, ale także o to, by odpady organiczne gromadzić i przetwarzać w postaci spalania czy gazyfikacji" - powiedział Struzik w piątek podczas konferencji "Energia odnawialna dla Mazowsza - rok działalności Mazowieckiej Agencji Energetycznej".

Według marszałka, problemy energetyczne są wyzwaniem XXI wieku nie tylko w wymiarze globalnym i państwowym, ale także regionalnym. "Stąd działania Mazowieckiej Agencji Energetycznej kierujemy w taki sposób, by uzyskiwać nowe źródła energii odnawialnej" - wyjaśnił.

Dodał, że działania MAE dotyczą wykorzystania biomasy, energii wiatrowej, energii wodnej oraz uzyskiwania energii z odpadów, co - zdaniem Struzika - jest szczególnie korzystne. Marszałek zaznaczył, że agencja działa także na rzecz oszczędzania energii, czyli efektywności energetycznej - wspiera idee tzw. budownictwa pasywnego czy systemów zarządzania zużyciem energii w przedsiębiorstwach.

"Chodzi o to, by jak najbardziej wykorzystywać obecne zasoby energetyczne, poszukiwać nowych źródeł i oczywiście oszczędzać energię" - powiedział.

Marszałek przyznał, że energooszczędne technologie czy instalacje do wykorzystania energii odnawialnej są drogie. "Zawsze pierwsze, pionierskie rozwiązania są drogie, ale im bardziej masowo są wykorzystywane, tym oczywiście są tańsze" - zaznaczył.

Również prezes MAE Marek Palonka uważa, że Mazowsze ma duże szansę na wykorzystanie energii odnawialnej. "Mazowsze ma szerokie spektrum możliwości; jest regionem bardzo dużym, porównywalnym z niektórymi krajami UE. Mamy też bardzo duży potencjał jeżeli chodzi o naukę i przedsiębiorców" - poinformował.

Z informacji Agencji wynika, że jeszcze w tym roku zostanie ogłoszony konkurs w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego; beneficjenci będą się mogli starać o dofinansowanie na różnego typu projekty związane z odnawialnymi źródłami energii. Na ten cel samorząd województwa mazowieckiego zabezpieczył ok. 30 mln euro. Pierwszy konkurs zostanie ogłoszony we wrześniu.

Wcześniej MAE planuje m.in. organizację cyklu szkoleń na temat wykorzystania energii słonecznej dla użytkowników i instalatorów urządzeń grzewczych na biomasę. Szkoleni będą także instalatorzy małych, przydomowych elektrowni wiatrowych.

Mazowiecka Agencja Energetyczna powstała w marcu 2009 r. 74,26 proc. udziałów posiada województwo mazowieckie, a pozostałe ma 28 gmin, 17 przedsiębiorstw, jednostka badawczo rozwojowa i trzy organizacje pozarządowe. Agencja jest jedną z kilku tego typu instytucji w UE oraz jedyną w Polsce, która na realizację swoich celów uzyskała grant unijny.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czesi budują elektrownię w Małopolsce

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2010 09:44
CEZ jest notowany na polskiej giełdzie. To dominujący dostawca prądu w Czechach, jeden z największych koncernów energetycznych w Europie. Dostał pozwolenie na budowę nowego bloku energetycznego w Małopolsce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Strajk w Enerdze. Będzie prąd w gniazdkach?

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2010 14:16
24 maja w Grupie Energa ma się rozpocząć bezterminowy strajk generalny. Przedstawiciele komitetu protestacyjnego zapowiadają, że w tym czasie klienci będą otrzymywać energię, ale nie będą usuwane awarie. Związki zawodowe od 9 miesięcy są w sporze zbiorowym z zarządem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Elektrownia nie da odszkodowania, wójt oburzony

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2010 08:54
Firmy z Małopolski, które straciły miliony złotych z powodu braku prądu, nie otrzymają od koncernu Enion ani grosza, informuje "Dziennik Polski".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kulczyk dąży do stworzenia elektrycznego giganta

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2010 08:07
Stworzenie polskiej, niepaństwowej grupy energetycznej, wokół której można konsolidować aktywa branży w Europie Środkowo-Wschodniej oraz inwestycje w Polsce, na Białorusi i Ukrainie, to cel Jana Kulczyka i jego grupy Kulczyk Investments.
rozwiń zwiń