Gospodarka

Coraz większa dywersyfikacja dostaw gazu do Polski

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2018 21:06
O bezpieczeństwie gazowym polski, w kontekście nowych, zdywersyfikowanych dostaw z USA i budowie gazociągu połączonego ze złożami norweskimi oraz wydobyciu krajowym, mówi w Ekspressie Gospodarczym dr Maciej Sokołowski ekspert do spraw energetyki.
Audio
  • O bezpieczeństwie gazowym polski, w kontekście nowych, zdywersyfikowanych dostaw z USA i budowie gazociągu połączonego ze złożami norweskimi oraz wydobyciu krajowym, mówi w Ekspressie Gospodarczym dr Maciej Sokołowski ekspert do spraw energetyki. /Justyna Golonko, Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia/.
Wiercenia mówiące o większych zasobach, wpisują się w szerszą strategię PGNIG zwiększenia wydobycia gazu krajowego.
Wiercenia mówiące o większych zasobach, wpisują się w szerszą strategię PGNIG zwiększenia wydobycia gazu krajowego.Foto: Pixabay

Ekspert pytany, czy nie grożą nam zakłócenia w dostawie gazu, w związku z mrozami czy konfliktem między Ukrainą i Rosją, podkreśla, że obecnie one nam nie grożą, ale nawet gdyby tego typu perturbacje miały się pojawić, to mamy magazyny gazu, które pozwalają na bieżące pokrycie potrzeb.

Pytany, na ile ostatnie informacje o dużych złożach błękitnego surowca w Polsce, pozwalają ze spokojem patrzeć w przyszłość, odpowiada, że wiercenia mówiące o większych zasobach, wpisują się w szerszą strategię PGNIG zwiększenia wydobycia gazu krajowego.

− To poprawia nam bilans energetyczny wykorzystania gazu krajowego, przy jednoczesnym zwiększeniu importu z USA, mówi ekspert.

Justyna Golonko, jk

Zobacz więcej na temat: gaz ziemny Justyna Golonko
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także