X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

Coraz większa dywersyfikacja dostaw gazu do Polski

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2018 21:06
O bezpieczeństwie gazowym polski, w kontekście nowych, zdywersyfikowanych dostaw z USA i budowie gazociągu połączonego ze złożami norweskimi oraz wydobyciu krajowym, mówi w Ekspressie Gospodarczym dr Maciej Sokołowski ekspert do spraw energetyki.
Audio
  • O bezpieczeństwie gazowym polski, w kontekście nowych, zdywersyfikowanych dostaw z USA i budowie gazociągu połączonego ze złożami norweskimi oraz wydobyciu krajowym, mówi w Ekspressie Gospodarczym dr Maciej Sokołowski ekspert do spraw energetyki. /Justyna Golonko, Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia/.
Wiercenia mówiące o większych zasobach, wpisują się w szerszą strategię PGNIG zwiększenia wydobycia gazu krajowego.
Wiercenia mówiące o większych zasobach, wpisują się w szerszą strategię PGNIG zwiększenia wydobycia gazu krajowego.Foto: Pixabay

Ekspert pytany, czy nie grożą nam zakłócenia w dostawie gazu, w związku z mrozami czy konfliktem między Ukrainą i Rosją, podkreśla, że obecnie one nam nie grożą, ale nawet gdyby tego typu perturbacje miały się pojawić, to mamy magazyny gazu, które pozwalają na bieżące pokrycie potrzeb.

Pytany, na ile ostatnie informacje o dużych złożach błękitnego surowca w Polsce, pozwalają ze spokojem patrzeć w przyszłość, odpowiada, że wiercenia mówiące o większych zasobach, wpisują się w szerszą strategię PGNIG zwiększenia wydobycia gazu krajowego.

− To poprawia nam bilans energetyczny wykorzystania gazu krajowego, przy jednoczesnym zwiększeniu importu z USA, mówi ekspert.

Justyna Golonko, jk

Zobacz więcej na temat: gaz ziemny Justyna Golonko
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak