X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

Większa rola pracowników w radach nadzorczych spółek

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2018 20:20
Do podpisu Prezydenta trafiła właśnie uchwalona przez Sejm 1 marca, a przyjęta przez Senat 8 marca ustawa, która przewiduje zmiany w zakresie udziału reprezentantów pracowników w radach nadzorczych w spółkach SP powstałych w wyniku komercjalizacji.
Audio
  • Jak wzrośnie rola pracowników w radach nadzorczych spółek, mówił w Polskim Radiu 24 mecenas Radosław Kwaśnicki, partner zarządzający w Kancelarii RKKW, członek rad nadzorczych./Sylwia Zadrożna, Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia/.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

−Zasadnicze zmiany są dwie, mówił w Polskim Radiu 24 mecenas Radosław Kwaśnicki, partner zarządzający w Kancelarii RKKW, członek rad nadzorczych.

Mniej wymogów formalnych, rośnie rola pracowników ze spółek zależnych

− Pierwsza z nich to złagodzenie wymogów formalnych odnośnie osób wybieranych przez pracowników na członków rad nadzorczych spółek powstałych w wyniku komercjalizacji. Druga polega na tym, że zwiększa się udział pracowników spółek zależnych od spółek matek, w których radach nadzorczych zasiadają osoby wybrane przez pracowników w ten sposób, że także pracownicy spółek zależnych mają prawo do udziału w głosowaniu, mówi gość Polskiego Radia 24.

Złagodzenie rygorów dla osób wybieranych do rad

Co ważne, osoby wybierane do organu nadzorczego przez pracowników, nie musiały mieć pozytywnej opinii Rady do spraw spółek z udziałem Skarbu Państwa i państwowych osób prawnych, wykształcenia wyższego oraz posiadać potwierdzenia złożenia egzaminu dla kandydatów na członków rad nadzorczych.

Jak wyjaśnia ekspert, projekt przewiduje, że do rad mogą być wybierani pracownicy, którzy nie spełniając wielu wymogów, posiadają wiedzę o spółce i niezbędne zaufanie samych pracowników.

Ustawa ma wejść w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia. Prezydent na jej podpisanie ma czas do 2 kwietnia.

Sylwia Zadrożna, jk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak