X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

Minister Elżbieta Rafalska podsumowuje dwa lata Rodziny 500+

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2018 19:29
Ponad 2 miliony 400 tysięcy rodzin korzysta z programu Rodzina 500+, a świadczenia otrzymuje ponad 3 miliony 600 tysięcy dzieci. Takie dane podała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska, która w Warszawie podsumowywała dwa lata funkcjonowania programu.
Minister Elżbieta Rafalska
Minister Elżbieta RafalskaFoto: PAP/Tomasz Gzell

Jak mówiła minister, z programu korzysta 2 mln 400 tys. rodzin, ponad 3 mln 600 tys. dzieci.


Dla kogo 500+?

Największy udział wśród rodzin objętych wsparciem mają rodziny z dwójką dzieci. Ich odsetek wynosi 62 proc. w ogólnej strukturze rodzin korzystających i w praktyce stanowi to 1,5 mln rodzin – powiedziała Elżbieta Rafalska. Minister dodała, że z programu korzysta ponad 536 tys. rodzin z jednym dzieckiem, spełniających kryterium dochodowe, co stanowi 23 proc. pobierających świadczenie.

- Udział rodzin z co najmniej trójką dzieci to 15 proc. - ok. 364 tys. rodzin – przekazała minister.

Według danych resortu, ponad 60 procent rodzin, korzystających z programu, mieszka na wsiach. Minister Elżbieta Rafalska powiedziała, że przeszło jedna trzecia rodzin, które korzystają z programu "500 plus", zamieszkuje gminy wiejskie, a co czwarta rodzina - gminę wiejsko-miejską. - Dla rodzin żyjących w tych gminach trafiło odpowiednio 33,5 proc. i 24,6 proc., a więc dla gmin wiejskich i dla gmin wiejsko-miejskich trafiło ponad 60 proc. wszystkich środków z programu 500+ - dodała

NRG, MRPiPS, PAP, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rośnie wsparcie dla polskiej rodziny: więcej pieniędzy, prorodzinne ulgi

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2018 16:09
W tym roku, według zapowiedzi resortu rodziny, pracy i polityki społecznej będą kontynuowane rządowe programy wsparcia rodziny, takie jak „Rodzina 500 plus”, czy „Maluch plus”. Natomiast Komitet Społeczny Rady Ministrów zapowiada opracowanie kompleksowego programu pomocy dla rodzin.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier Mateusz Morawiecki i minister Elżbieta Rafalska podsumowują dwa lata programu Rodzina 500+

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2018 14:24
Premier Mateusz Morawiecki podkreślił, że dzięki rządowemu programowi Rodzina 500+ coraz więcej rodzin nie musi brać kredytów i może wysyłać dzieci na wakacje. Szef rządu i minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska podsumowywali w Radymnie na Podkarpaciu dwa lata funkcjonowania programu.
rozwiń zwiń