X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

PAIH ogłasza konkurs na promocję podczas Expo 2020 w Dubaju

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2018 17:24
Polska Agencja Handlu i Inwestycji, odpowiedzialna za przygotowanie udziału Polski w Expo 2020, ogłasza konkurs na innowacyjne technologie lub produkty, które mogą stać się wizytówką pawilonu narodowego, a jednocześnie posłużyć do jego budowy.
Pieczę nad organizacją przez PAIH pawilonu narodowego podczas światowej wystawy Expo 2020 w Dubaju sprawuje Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii
Pieczę nad organizacją przez PAIH pawilonu narodowego podczas światowej wystawy Expo 2020 w Dubaju sprawuje Ministerstwo Przedsiębiorczości i TechnologiiFoto: shutterstock

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 30 maja

W konkursie mogą uczestniczyć wyłącznie firmy, których oferta nawiązuje do założeń zrównoważonego rozwoju oraz szeroko rozumianego sektora mobilności – ideom związanym z obecnością Polski na światowej wystawie w Dubaju. 

- W naszym konkursie mogą uczestniczyć firmy, których innowacyjna technologia lub produkt jest już w fazie komercjalizacji w Polsce i jednocześnie może zostać sprzedany za granicę. Kluczowym kryterium jest również okres prowadzenia działalności – musi być on nie mniejszy niż 12 miesięcy – mówi Monika Dyląg-Sajór z PAIH.

Na podstawie zgłoszeń, kapituła ma opracować listę rekomendacyjną firm, która zostanie dołączona do dokumentacji konkursu architektonicznego. Jego celem, jak wskazała Dyląg-Sajór, jest opracowanie koncepcji architektonicznej i tematycznej ekspozycji wewnętrznej oraz koncepcji ścieżki zwiedzania Pawilonu Polski na światowej wystawie Expo 2020 w Dubaju.

Expo 2020 potrwa od 20 października 2020 r. do 10 kwietnia 2021 r.

Hasło przewodnie imprezy - „Łącząc umysły, tworzymy przyszłość” ("Connecting minds, creating the future") - doprecyzowane zostało w trzech podtematach: Możliwości (Opportunity), Mobilność (Mobility) i Zrównoważony Rozwój (Sustainability).

Według organizatorów, którzy spodziewają się 25 milionów gości, na 4 km kw. wystawy zaprezentuje się 180 państw i organizacji, a tradycyjnym ekspozycjom ma towarzyszyć szereg wydarzeń dodatkowych w przestrzeni miejskiej. Wśród pawilonów narodowych nie zabraknie także polskiego.

Jak przypomniała PAIH, przygotowania do udziału naszego kraju w bliskowschodnim Expo rozpoczęły się w momencie nominowania przez Radę Ministrów prezesa PAIH Tomasza Pisuli na Komisarza Generalnego Sekcji Polskiej Światowej Wystawy Expo 2020 w Dubaju

W latach 2018-2019 będzie ogłoszenie przetargów oraz wybór wykonawców 

- Kolejnym krokiem będzie opracowanie koncepcji programowej, która powstanie już w najbliższych miesiącach. Kluczowe w latach 2018-2019 będzie natomiast ogłoszenie przetargów oraz wybór wykonawców, którzy stworzą koncepcję tematyczną i architektoniczną Pawilonu Polski, a następnie zaprojektują, wybudują i zapewnią właściwe funkcjonowanie ekspozycji – wskazała Dyląg-Sajór.

- Podczas pierwszego expo w regionie Bliskiego Wschodu chcemy zaprezentować zaawansowane rozwiązania wpisujące się w ideę zrównoważonego rozwoju oraz znajdujące zastosowanie w szeroko rozumianym sektorze mobilności - zatem w dwóch z trzech podtematów wystawy" - podkreślił Pisula. Dodał, że nasze przedsiębiorstwa mają czym się pochwalić w tych dziedzinach. "Oferujemy im niepowtarzalną szansę wypromowania się na największej imprezie wystawienniczej świata. Do konkursu zapraszamy te, które wypracowały technologie i produkty związane ze zrównoważoną gospodarką, zasobami wodnymi, nowoczesną i nisko kosztową energią, budową smart cities, elektromobilnością, ale również mobilnością osobistą, transformacją cyfrową i kulturą spędzania wolnego czasu - wyliczył.

Jak zaznaczył, chodzi o to, by goście Expo poznali innowacyjną ofertę polskich producentów reprezentujących "perspektywiczne branże", które wraz z PARP i KOWR Agencja wspiera poprzez realizację rządowego programu Brand.

PAP, kw 

Zobacz więcej na temat: promocja innowacyjna gospodarka
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak