X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

UOKiK bierze pod lupę lotniska. Chodzi o strefy Kiss&Fly

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2018 12:16
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wszczął postępowania wyjaśniające dotyczące praktyk zarządców czterech polskich lotnisk: w Warszawie, Modlinie, Krakowie i Katowicach. Urząd chce sprawdzić, czy zasady parkowania w tzw. strefach Kiss&Fly nie naruszają zasad konkurencji.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: hxdyl/Shutterstock

W strefach Kiss&Fly, funkcjonujących przy wielu lotniskach można za darmo, na krótką chwilę, zatrzymać się samochodem. UOKiK sprawdził polskie porty lotnicze i wziął pod lupę regulaminy takich stref.

- Najmniej korzystne zasady dotyczące krótkich postojów panują na lotniskach w: Modlinie, Katowicach, Krakowie i Warszawie. Dlatego chcemy sprawdzić, czy te porty lotnicze mogą wykorzystywać swoją pozycję rynkową i działać na niekorzyść innych przedsiębiorców. Ich praktyki mogą wywoływać negatywnie skutki dla konsumentów, którzy chcą odwieźć na lotnisku lub odebrać bliskich, czy znajomych. Co istotne, jest to na razie postępowanie wyjaśniające, czyli prowadzone w sprawie, a nie przeciwko przedsiębiorcom - mowi prezes UOKiK Marek Niechciał.

Nadużywanie pozycji?

W regulaminach takich stref są ograniczenia liczby darmowych wjazdów do stref Kiss&Fly oraz czasu, w którym można w nich przebywać. UOKiK chce sprawdzić, czy takie zapisy i praktyki nie prowadzą do eliminowania z rynku przedsiębiorców, które prowadzą parkingi przy lotniskach i, siłą rzeczy, do takich stref w ciągu doby muszą wjeżdżać wielokrotnie.

UOKiK znowu bada lotniska

To kolejne działanie UOKiK dotyczące zarządców portów lotniczych. W zeszłym roku urząd wystąpił do nich w sprawie dostępności i cen wody w strefach wolnocłowych. Jednym z efektów była instalacja darmowych ujęć wody przez Lotnisko Chopina w Warszawie.

Naczelna Redakcja Gospodarcza, UOKiK, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Opłaty za parkowanie pójdą w górę?

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2018 19:00
Opłaty za parkowanie od lat są zamrożone. Zielone światło do ich podniesienia, zwłaszcza w centrach miast powyżej 100 tys. mieszkańców miała dać nowelizacja ustawy o partnerstwie publiczno-prywatnym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polacy pokochali latanie

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2018 12:15
Polskie lotniska w 2017 obsłużyły ponad 40 mln podróżnych. To o 17 proc. więcej niż przed rokiem. Tymczasem najwięksi przewoźnicy szykują dalszą ekspansję. Czy możemy mówić o modzie na podróżowanie samolotami? Gościem Polskiego Radia 24 był Mariusz Piotrowski, portal Fly4Free.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polskie lotniska obsłużyły prawie 40 mln pasażerów

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2018 20:13
Polskie porty lotnicze obsłużyły w 2017 r. prawie 40 mln pasażerów, co stanowi ok. 18-proc. wzrost wobec 2016 r. - poinformował Urząd Lotnictwa Cywilnego. Liderem było warszawskie Lotnisko Chopina z ponad 15 mln pasażerów, a wśród portów regionalnych lotnisko Kraków-Balice z 5,8 mln osób. - Polski rynek po raz kolejny uzyskał lepsze wyniki od rynków europejskich i światowych. 
rozwiń zwiń