X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

Kancelaria Prezydenta wspiera innowacyjne firmy w ramach projektu "Start-upy w Pałacu"

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2018 14:30
Wsparcie młodych innowacyjnych polskich firm to cel spotkania przedsiębiorców z przedstawicielami Kancelarii Prezydenta w Belwederze. Minister w Kancelarii Prezydenta Adam Kwiatkowski powiedział podczas spotkania, że tematem aktualnych rozmów jest zarządzanie startupami. Konferencję zorganizowano w ramach projektu "Start-upy w Pałacu". 
Audio
  • Minister w Kancelarii Prezydenta Adam Kwiatkowski o start-upach/Informacyjna Agencja Radiowa
Start-upy są bardziej elastyczne i szybsze w działaniu niż korporacja
Start-upy są bardziej elastyczne i szybsze w działaniu niż korporacjaFoto: shutterstock

- W roku 100-lecia odzyskania niepodległości to, że w Belwederze, symbolicznym miejscu dla odzyskania naszej państwowości odbywa się konferencja, na której państwo dyskutują i rozmawiają o różnych problemach, z którymi stykacie się - i od strony tych najmniejszych, i od strony tych dużych, którzy chcą dzisiaj z tymi najmniejszymi, a przecież w przyszłości już dużymi firmami współpracować - to też jest element budowania państwowości - podkreślił minister.

Kwiatkowski zaznaczył, że prezydent Duda realizuje program związany ze start-upami. - To jest program, który z jednej strony obejmuje spotkania Start-upy w Pałacu. Takich spotkań było już cztery - mówił. Dodał, że na tych spotkaniach, ci którzy przechodzą przez sito eliminacji mogą w obecności prezydenta opowiadać o swoich pomysłach, odkryciach, o tym, czym się na co dzień zajmują.

Kwiatkowski przypomniał, że wśród nagród gospodarczych prezydenta jest specjalna kategoria - nagroda wręczana w Rzeszowie podczas Kongresu 590, która jest skierowana także do start-upów. - To jest też podkreślenie wagi, jaką darzy start-upy i to wszystko, co się wokół start-upów dzieje, pan prezydent - wskazał.

Start-upy nie sprzedawajcie swoich technologii!

Podczas czwartkowego spotkania mówiono m.in. o tym, jak nowi przedsiębiorcy z innowacyjnymi pomysłami powinni się przygotować i na co zwracać uwagę przy współpracy z korporacjami.


- Nie sprzedajecie technologii. A macie taką tendencję, że na na spotkaniach z korporacjami najchętniej rozmawialibyście o technologii - mówiła Beata Cichocka-Tylman z PwC. Tymczasem, jak podkreśliła, konieczne jest opracowanie przede wszystkim modeli zastosowań danego pomysłu w konkretnej organizacji. "To jest rola start-upów w tej chwili, żeby powiedzieć konkretnie korporacji, gdzie może zastosować jego rozwiązanie" - mówiła. Dodała, że to start-upy powinny być inicjatorem, "popychać współpracę do przodu". - Korporacje mają mniejszą wiedzę niż wy w zakresie rozwijania technologii innowacyjnych - dodała. 

Start-upy są bardziej elastyczne i szybsze w działaniu niż korporacja

- Są też bardziej wyspecjalizowane i koncentrują się na ciągłych zmianach - mówiła. Mówiła, że przyczyną, dla której korporacje współpracują z nowymi innowacyjnymi firmami jest chęć podążania za trendami.

- Dobrze jeśli są to trendy produktowe, technologiczne. Chcemy jako korporacja być bliżej nich - wyjaśniła. Inny powód, to jak powiedziała, zmniejszenie kosztów wejścia na nowy rynek, czy dywersyfikacja oferty i inwestycja dla zysku. 

Przekonywała, że duże przedsiębiorstwa najchętniej współpracują ze start-upami, które mają już na swym koncie jakieś wdrożenie - najlepiej międzynarodowe. - To ogranicza nasze ryzyko i pozwala też, jak wynika z praktyki, szybciej działać. Jeżeli macie wymarzoną korporację, to byłoby lepiej, żebyście do niej szli już z referencjami - radziła nowym przedsiębiorcom.

Wsparcie młodych innowacyjnych polskich firm to cel spotkania przedsiębiorców z przedstawicielami Kancelarii Prezydenta w Belwederze. Minister w Kancelarii Prezydenta Adam Kwiatkowski powiedział podczas spotkania, że tematem aktualnych rozmów jest zarządzanie startupami.

Konferencję „Jak umiejętnie zarządzać start-upem?” wspólnie z Kancelarią Prezydenta zorganizował Dziennik Gazeta Prawna.

PAP, NRG, kw 

Zobacz więcej na temat: start-up firma
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czy warto inwestować w start-upy?

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2017 20:20
Sztuczne pompowanie pieniędzy rozpieszcza. Do mojej firmy przychodzą ludzie, którzy mają świetne pomysły i na wstępie domagają się pieniędzy na ich realizację. To tak nie działa – komentuje sprawę projektów wspierających start-upy Dawid Cycoń, prezes ML System.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent: Polska powinna w większym stopniu wykorzystywać fundusze UE na badania i rozwój

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2018 14:15
- Słyszymy, że przy konstruowaniu nowego budżetu UE mniejsze pieniądze będą oferowane na politykę spójności, a większe na badania i rozwój - wskazał prezydent podczas wydarzenia "Startupy w Pałacu - Kooperacja". Zwracając się do przedsiębiorców, Andrzej Duda podkreślił, że władza państwowa przede wszystkim powinna stwarzać najlepsze regulacje, dawać ułatwienia i stwarzać dobry system podatkowy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prosta Spółka Akcyjna. To pomysł dla start-upów

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2018 23:55
Resort przedsiębiorczości i technologii ma nową ofertę dla start-upów w ramach pakietu ułatwień dla przedsiębiorców „100 zmian dla firm”. To Prosta Spółka Akcyjna – nowy rodzaj spółki kapitałowej, prostej przy zakładaniu i nie wymagającej kapitału.
rozwiń zwiń