X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

Program Dobry Start: pierwsze rodziny otrzymały już pieniądze

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2018 17:31
Do rodzin trafiają już pierwsze pieniądze z programu "Dobry Start". Na ten program oraz na 500 plus złożono już drogą elektroniczną 820 tys. wniosków - poinformowała minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska.
Audio
  • Do rodzin trafiają już pierwsze pieniądze z programu "Dobry Start" - poinformowała minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Elżbieta Rafalska powiedziała też, że od 1 lipca złożono online blisko 820 tysięcy wniosków o świadczenie z programu "Dobry start" i "500 Plus". /IAR/.
Program Dobry Start ruszył 1 lipca i przewiduje, że rodziny otrzymają raz w roku 300 złotych na każde dziecko uczące się w szkole do ukończenia przez nie 20. roku życia.
Program „Dobry Start” ruszył 1 lipca i przewiduje, że rodziny otrzymają raz w roku 300 złotych na każde dziecko uczące się w szkole do ukończenia przez nie 20. roku życia. Foto: Pixabay

Program „Dobry Start” ruszył 1 lipca i przewiduje, że rodziny otrzymają raz w roku 300 złotych na każde dziecko uczące się w szkole do ukończenia przez nie 20. roku życia. Dzieci niepełnosprawne otrzymają to wsparcie do 24. roku życia.

Podobnie jak w przypadku świadczenia z programu "Rodzina 500 Plus", wsparcie będzie udzielane niezależnie od dochodu i aby je otrzymać trzeba złożyć wniosek.

W lipcu wnioski drogą elektroniczną, od sierpnia - papierową

W tym miesiącu wnioski można składać tylko przez internet. Oznacza to, że elektroniczne składanie wniosków zostało zaakceptowane - zaznaczyła minister. Dodała, że gdyby tą drogą złożono 40 procent wniosków to byłoby to "mistrzostwo świata" i liczy, że tak się stanie, gdyż wniosek o "Dobry Start" nie jest trudny.

Wnioski drogą papierową będzie można zaś składać od 1 sierpnia.

Samorządy wypłacają już pierwsze pieniądze

- Co ważne samorządy pierwsze wnioski już obsłużyły i pieniądze wędrują już na konta - podkreśliła Elżbieta Rafalska.

NRG, IAR, jk

Zobacz więcej na temat: dzieci finanse program 500+
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak