X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

Za parkowanie w centrum zapłacimy także w weekendy?

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2018 17:10
Na początku lipca Sejm uchwalił nowelizację ustawy o partnerstwie publiczno-prywatnym, która umożliwia tworzenie w miastach powyżej 100 tysięcy mieszkańców dwóch typów stref parkowania: zwykłej i śródmiejskiej o podwyższonej opłacie. Samorządy będą mogły też podnieść obecne stawki opłat za parkowanie nawet do 9 złotych za godzinę.
Audio
  • Za parkowanie w centrum zapłacimy także w weekendy? (Tomasz Matusiak/Naczelna Redakcja Gospodarcza)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Wiceminister inwestycji i rozwoju Witold Słowik mówi, że sprawa dotyczy 39 miast. Dodaje, że nowelizacja ma dostosować kwestię opłat do obecnych realiów, a także pomóc w ochronie środowiska.

- Chodzi o stworzenie warunków umożliwiających budowanie w centrach miast dużych, wielopoziomowych lub podziemnych, parkingów. Przy opłacie wynoszącej 3 złote za godzinę ich budowa jest nieopłacalna. Obecne opłaty wprowadzono w 2003 roku, kiedy realia były zupełnie inne. Te zmiany mają też pomóc w walce ze smogiem i poprawić komfort życia w miastach - podkreśla.

Opłaty również w weekendy

Uchwalone przez Sejm przepisy dają możliwość wprowadzenia opłat za parkowanie nie tylko w dni powszednie, ale także w soboty i niedziele. Wiceminister mówi, że chodzi o to, aby wybudowane parkingi w centrach miast miały klientów przez cały tydzień, zwłaszcza że - jak wskazuje - obecnie znaleźc miejsce parkingowe w weekend np. na stołecznym Starym Mieście jest bardzo trudno.

Przedsiębiorca Paweł Bies, który dużo jeździ po Polsce i często korzysta ze stref płatnego parkowania uważa, że pomysły zawarte w nowelizacji są złe.

- Wiadomo, że liczba pojazdów będzie rosnąć, ale próba wyhamowania tego poprzez sięganie do kieszeni Kowalskiego nie skłoni ludzi do przesiadki na rowery czy do autobusów. Ten pomysł jest kompletnie nietrafiony - ocenia.

Jeżeli samorządy zdecydują się na podniesienie stawek za parkingi to 65% tych opłat będzie musiało być przeznaczone na inwestycje w rozwój transportu publicznego i inne inwestycje pro ekologiczne np. drogi dla rowerów.

Naczelna Redakcja Gospodarcza, Jedynka, Tomasz Matusiak, md

Zobacz więcej na temat: parkowanie samochód parkingi
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Opłaty za parkowanie pójdą w górę?

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2018 19:00
Opłaty za parkowanie od lat są zamrożone. Zielone światło do ich podniesienia, zwłaszcza w centrach miast powyżej 100 tys. mieszkańców miała dać nowelizacja ustawy o partnerstwie publiczno-prywatnym.
rozwiń zwiń