X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

"IT for SHE": studentki informatyki będą dzielić się z dziećmi wiedzą na temat nowych technologii

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2018 13:30
80 utalentowanych studentek informatyki wyruszyło w Polskę i do września będzie przekazywać swoją wiedzę na temat nowych technologii uczniom szkół podstawowych w małych miejscowościach. Kampania nazywa się "IT for SHE" i jej celem zwiększenie zainteresowania naukami technicznymi wśród dzieci, ale także promowanie kobiet w roli ekspertek technologicznych. 
Audio
  • Na czym polega kampania "IT for SHE" dla dzieci - sprawdzała w radiowej Jedynce Aleksandra Tycner/Naczelna Redakcja Gospodarcza
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay

- Prawie 1500 dzieci w miejscowościach do 20 tysięcy mieszkańców dowie się, do czego służą drukarki 3D, będzie budować i programować roboty oraz poznawać podstawy kodowania - mówi w radiowej Jedynce Bianka Siwińska, dyrektor fundacji edukacyjnej Perspektywy, która jest współorganizatorem kampanii w rozmowie z Aleksandrą Tycner.

Jedną z wolontariuszek jest Ola Hernik, studentka informatyki Politechniki Warszawskiej. - Wolontariuszki wspiera fundacja Koalicja na Rzecz Polskich Innowacji - mówi  Michał Dżoga z Koalicji.

Wolontariat i praca z dziećmi to jedna z czterech części całego dużego programu wspierania utalentowanych dziewczyn w technologiach - wyjaśnia Bianka Siwińska.

To spotkanie odbędzie się 27 i 28 listopada w Warszawie. Weźmie udział 1000 kobiet z  Polski, Ukrainy, Białorusi i Centralnej Azji.

Obecna edycja IT for SHE jest drugą z kolei. Sukces pierwszej został dostrzeżony i nagrodzony przez Komisję Europejską. Program otrzymał prestiżową nagrodę European Digital Skills Award 2017, w kategorii działań na rzecz umiejętności cyfrowych kobiet, pokonując 247 projektów z 27 krajów unijnych.

Naczelna Redakcja Gospodarcza, Aleksandra Tycner, kw 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rusza kolejna edycja programu YOUNGSTER dla dzieci w terenów wiejskich

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2018 13:20
Po raz kolejny fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej prowadzi rekrutację szkół do programu YOUNGSTER. To dodatkowe zajęcia z angielskiego proponowane uczniom szkół podstawowych na terenach wiejskich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Eduboty. Jak roboty pomogą w nauce geografii?

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2018 16:02
Nastoletni naukowcy z Białegostoku stworzyli roboty. Jeżdżące po mapach świata. Mają pomóc w nauce geografii i kartografii na lekcjach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Restrykcyjne normy mogą zablokować rozwój technologii 5G w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2018 16:15
Polska ma nawet stukrotnie bardziej restrykcyjne normy promieniowania elektromagnetycznego niż w innych krajach Unii Europejskiej, a to może uniemożliwić budowę sieci 5G i rozwój bezprzewodowego internetu- wynika z raportu przedstawionego przez Ministerstwo Cyfryzacji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Projekt ustawy o dostępności w sieci jest już gotowy. Będą ułatwienia dla niepełnosprawnych

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2018 20:00
Dobre informacje dla osób niepłnosprawnych. Projekt ustawy, który ma ułatwić korzystanie w intenetu jest już gotowy, a chodzi o ustawę o dostępnosci w sieci. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem do końca 2020 roku instytucje publiczne powinny mieć już strony, z których będą mogły korzystać osoby niepełnosprawne. 
rozwiń zwiń