X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

Ekonomia współdzielenia. Polska na szarym końcu na świecie, ale jest szansa na poprawę

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2018 17:46
Polska zajęła 92. miejsce na świecie w rankingu dotyczącym popularności ekonomii współdzielenia przygotowanym przez szwedzką organizację Timbro. U podstaw ekonomii współdzielenia leżą transakcję zawierane między osobami prywatnymi, chodzi m.in. wspólne przejazdy samochodem, czy wynajem nieużywanego pokoju, które są możliwe dzięki wykorzystaniu technologii cyfrowych.
Audio
  • Z Markiem Tatałą rozmawia Błażej Prośniewski (Jedynka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock

Marek Tatała, wiceprezes Fundacji Forum Obywatelskiego Rozwoju mówi, że faktycznie 92. miejsce nie jest dobrym wynikiem, choć z drugiej strony nie do końca da się to ocenić w kategoriach dobra czy zła, bo indeks pokazuje po prostu małą popularność tego typu usług w Polsce.

- Jest duża płaszczyzna do poprawy, do doganiania krajów, które są wyżej od nas - podkreśla.

Liczą się Internet i podatki

Gość radiowej Jedynki wskazuje, że kluczowe dla rozwoju ekonomii współdzielenia są dwie kwestie - rozwój szerokopasmowego Internetu i przyjazne środowisko prawne.

- Jeśli będziemy krajem bogatszym, to i dostęp do internetu będzie u nas powszechniejszy. Autorzy zwracają uwagę też na szeroko rozumianą wolność gospodarczą, która jest ważna dla nowych technologii. Część osób uważa, że ekonomia współdzielenia jest narzędziem do omijania pewnych regulacji czy podatków, ale jest wręcz przeciwnie - w krajach, gdzie podatki są proste i nie obciążają zbyt przedsiębiorców, gdzie system podatkowy jest przewidywalny, te technologie cyfrowe rozwijają się lepiej - mówi Marek Tatała.
 
Najwyższe pozycje w rankingu - na co zwracają uwagę autorzy raportu - osiągnęły miejsca z rozwiniętym sektorem turystycznym, gdzie  duża część ekonomii współdzielenia dotyczy usług noclegowych. To m.in. boomem w turystyce tłumaczona jest pierwsza pozycja Islandii w zestawieniu.

Naczelna Redakcja Gospiodarcza, Jedynka, Błażej Prośniewski, md

Zobacz więcej na temat: internet Błażej Prośniewski
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wyzwania twórców internetu. "Czeka nas 5G"

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2018 14:39
- Mamy internet wszędzie i spodziewamy się go wszędzie. Jeśli nagle internetu nie zabraknie, np. w górach, gdzie nie ma zasięgu, jesteśmy po prostu zaskoczeni - mówił Łukasz Bromirski z Cisco Systems Polska. Jak temu zaradzić?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marketplace: mniej formalności między klientem a sprzedawcą

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2018 18:12
Tzw. Marketplace istnieje w rodzimym e-handlu od samego początku zakupów internetowych w Polsce. To rozwiązanie jest skierowane do platform handlowych oferujących produkty od wielu sprzedawców działających w sieci.
rozwiń zwiń