X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

Roboty pomogą doskonalić angielski. Zarówno w mowie, jak i w piśmie

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2018 12:59
Od przyszłego roku roboty wyposażone w sztuczną inteligencję będą pomagać japońskim uczniom i nauczycielom w nauce j. angielskiego. Ministerstwo Edukacji planuje wydać równowartość 230 tysięcy dolarów na pilotażowy program wyposażenia 500 sal lekcyjnych.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Roboty mają pomóc doskonalić język angielski zarówno w mowie, jak i w piśmie. Mogą między innymi podawać poprawną wymowę. Wprowadzenie robotów do szkół ma być jednym z wielu kroków, podjętych przez japońskie władze w celu podniesienia poziomu nauczania.

Kłopot z nauczycielami

Ministerstwo edukacji chce także korzystać z aplikacji na tablety i prowadzonych przez Internet lekcji z rodzimymi użytkownikami języka angielskiego.
Japońskie szkoły mają trudności ze znalezieniem nauczycieli angielskiego. Brakuje im też środków na zatrudnienie wielu wykwalifikowanych w tej dziedzinie osób. W Japonii lekcje angielskiego są obowiązkowe dla uczniów w wieku 12-15 lat.

Pierwszy kontakt z językiem

W 2020 roku wiek początkowy ma zostać obniżony - języka będą się uczyli także uczniowie szkół podstawowych. W Polsce w roku szkolnym 2017/2018 obowiązkiem nauki języka obcego objęte zostały już wszystkie przedszkolaki. Pierwsze kontakty z językiem obejmują piosenki, rymowanki i zabawę.

PAP, ak, NRG

Zobacz więcej na temat: robot Japonia
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Robot barista – innowacyjny pomysł z Tokio

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2018 11:35
Jeden z japońskich operatorów turystycznych zamierza w najbliższym czasie otworzyć w Tokio kawiarnię, w której "małą czarną" serwować będzie… robot. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Inteligencja sztuczna, ale zupa będzie prawdziwa. Robot zamiesza w garnkach

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2018 12:45
Japoński koncern elektroniczny Sony wspólnie z amerykańskim uniwersytetem Carnegie Mellon prowadzi prace nad rozwojem sztucznej inteligencji i technologią mającą posłużyć do wyprodukowania robota, który będzie mógł wykonywać prace w kuchni - podała agencja Kyodo.
rozwiń zwiń