X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

Jakiej polityki gospodarczej oczekujemy, czyli kapitalizm po polsku

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2018 17:31
Jak zmienia się polski model gospodarki i jakiej polityki gospodarczej oczekują Polacy? Na te pytania ma przynieść odpowiedź raport przygotowany przez Polski Instytut Ekonomiczny pt. „Kapitalizm po polsku. Model społeczno-ekonomiczny szóstej gospodarki UE”.
Audio
  • Na antenie radiowej Jedynki w rozmowie z Błażejem Prośniewskim wicedyrektor Polskiego Instytutu Ekonomicznego Piotr Arak mówił o tym, za jakim - według badań - modelem gospodarczym opowiada się większość Polaków.
Polski Instytut Ekonomiczny zadał pytania dotyczące oczekiwań Polaków dotyczące polityki gospodarczej.
Polski Instytut Ekonomiczny zadał pytania dotyczące oczekiwań Polaków dotyczące polityki gospodarczej. Foto: Pixabay

Jak powiedział na antenie radiowej Jedynki w rozmowie z Błażejem Prośniewskim wicedyrektor Instytutu Piotr Arak - z raportu wynika, że Polska z gospodarki liberalnej przekształca się w gospodarkę bliższą państwom socjaldemokratycznym, gdzie udział państwa w gospodarce jest większy.

Więcej państwa

Dodał, że Polacy są "trochę etatystami", a 58 proc. z nich chce aktywnego udziału państwa w gospodarce, czyli by finansowało ono projekty infrastrukturalne, dawało ulgi na innowacje i wyższe zabezpieczenia społeczne.

Otwartym w tym kontekście - ocenił gość - pozostaje pytanie, czy Polacy byliby skłonni w związku z większym udziałem państwa w gospodarce, zaakceptować też wyższe podatki?

Błażej Prośniewski, ak, NRG

Zobacz więcej na temat: GOSPODARKA raport kapitalizm
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polacy mniej optymistyczni w sprawach gospodarczych. Badanie CBOS

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2018 13:06
Polacy w maju zdjęli różowe okulary i nieco gorzej oceniają sytuację gospodarczą w kraju, choć nadal optymistów jest dużo więcej niż pesymistów. Tak wynika z najnowszego badania CBOS. Mniej korzystnie niż w poprzednim miesiącu postrzegana jest także ocena warunków materialnych gospodarstw domowych oraz sytuacja w zakładach pracy.
rozwiń zwiń