X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

Potężny tajfun uderzył w Japonię

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2018 10:10
Odwołano ponad 600 lotów w Japonii z powodu tajfunu Jebi - podała tamtejsza agencja Kyodo. Zdaniem meteorologów, jest to największy tajfun, który przybył do Japonii od 25 lat.
Zdaniem meteorologów, Japonii zagraża najpotężniejszy od 25 lat tajfun.
Zdaniem meteorologów, Japonii zagraża najpotężniejszy od 25 lat tajfun.Foto: Pixabay

Linie lotnicze podjęły decyzję o odwołaniu lotów lokalnych i międzynarodowych zaplanowanych w szczególności w zachodniej i środkowej części kraju. Tajfun Jedi uderzył prefekturę Tokushima na wyspie Sikoku. Wiatr ma prędkość do 216 kilometrów na godzinę.

Ryzyko powodzi

Operatorzy kolejowi wstrzymali niektóre przejazdy, prawdopodobnie zostanie zamknięta część dróg ekspresowych. 

Meteorolodzy zapowiadali ulewne deszcze i silny wiatr w zachodnich i wschodnich regionach. Ostrzegają również przed wysokimi falami i wzywają do zachowania czujności w związku z ryzykiem powodzi i lawin błotnych.

Chronić życie

Premier Japonii Shinzō Abe wezwał ludzi do ewakuacji z miejsc zagrożonych tajfunem.

"Wzywam Japończyków do podjęcia działań mających na celu ochronę życia, w tym wczesne przygotowanie i ewakuację" - powiedział japoński premier.

W ciągu ostatnich miesięcy przez zachodnią część kraju przeszły masowe powodzie, powodujące osunięcia ziemi. W lipcu spowodowały one śmierć ponad 220 osób.

PAP, ak, NRG

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Do Japonii zbliża się tajfun. Może uderzyć w dniu wyborów

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2017 14:12
Potężny tajfun Lan zbliża się do Japonii i w niedzielę może uderzyć w archipelag - ostrzegła w sobotę krajowa agencja meteorologiczna. Pojawiają się obawy, że wpłynie to na frekwencję w niedzielnych przeterminowanych wyborach parlamentarnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tajfun Lan przeszedł nad rejonem Tokio. Są ofiary

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2017 07:43
Tajfun Lan o prędkści wiatru sięgającej 160 km/godz przeszedł w poniedziałek nad ranem, czasu lokalnego nad rejonem Tokio powodując liczne powodzie i lawiny błotne. Dotychczas stwierdzono śmierć co najmniej 2 osób.
rozwiń zwiń