X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

Polacy rzucili się na obligacje. Szczególnie te krótkoterminowe

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2018 13:34
W ciągu pierwszych ośmiu miesięcy oszczędzający przeznaczyli na zakup obligacji skarbowych prawie 8 mld zł, o ponad miliard złotych więcej niż w całym 2017 r. Największym powodzeniem cieszą się papiery o trzymiesięcznym terminie wykupu.
W ciągu pierwszych ośmiu miesięcy oszczędzający przeznaczyli na zakup obligacji skarbowych prawie 8 mld zł, o ponad miliard złotych więcej niż w całym 2017 r.
W ciągu pierwszych ośmiu miesięcy oszczędzający przeznaczyli na zakup obligacji skarbowych prawie 8 mld zł, o ponad miliard złotych więcej niż w całym 2017 r. Foto: shutterstock, radoszk

− To wynik najlepszy w historii i wszystko wskazuje na to, że zainteresowanie obligacjami skarbowymi utrzyma się na bardzo wysokim poziomie także w kolejnych latach, ocenia i prognozuje Roman Przsnyski z Gerda Brokers.

Jak podkreśla, największym powodzeniem cieszą się najniżej oprocentowane obligacje trzymiesięczne, pozwalające uzyskać 1,5 proc. odsetek w skali rocznej.

− To kolejny dowód na to, że posiadacze oszczędności zdecydowanie nie lubią zamrażać pieniędzy na dłuższe terminy, nawet za cenę mniejszych dochodów, pisze w komentarzu analityk.

Obligacje za prawie 8 mld zł

W sierpniu posiadacze oszczędności kupili obligacje skarbowe o wartości 1,04 mld zł. To już trzeci miesiąc z rzędu, w którym sprzedaż tych papierów przekracza miliard złotych.

Od początku roku sprzedano ich za 7,9 mld zł, o 1,07 mld zł więcej niż w całym 2017 r. Choć wartość obligacji w posiadaniu oszczędzających wciąż jest nieporównanie mniejsza w porównaniu do lokat bankowych, to jednak widać nasilający się ruch kapitału w kierunku papierów skarbowych.

Udział papierów trzymiesięcznych w sprzedaży ogółem sięgnął w sierpniu 42,7 proc. i był najwyższy w dotychczasowej historii tych obligacji (oferowane są one dopiero od października ubiegłego roku).

jk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Poradnik inwestora: Lokaty kontra obligacje - kiedy wygrywają, kiedy przegrywają

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2014 13:25
Zapadające w maju trzy- i czteroletnie obligacje skarbowe przyniosły odpowiednio 3,83 i 4,92 proc. średniorocznego zysku brutto. Depozyty w tym czasie nie osiągnęły takiego wyniku, czyli lokaty nie dały rady czterolatkom. A niedługo solidnie przegrają także z dziesięciolatkami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Obligacje premiowe resortu finansów: można zarobić i wygrać do 10 tys. zł

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2018 15:02
Ministerstwo Finansów wprowadziło nowe obligacje – tzw. premiowe, które oprócz tego, że dają zarobić w skali roku 1,5 proc. to dają szansę na uzyskanie dodatkowych nagród.
rozwiń zwiń