X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

J. Kwieciński: "Stawiamy na budowę silnego polskiego kapitału"

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2018 11:54
Nie będzie rozwoju lokalnego bez dobrej współpracy z biznesem - powiedział podczas otwarcia Rypińskiego Forum Gospodarczego minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. Podkreślił, że rząd chce dbać o małe ojczyzny - takie tereny jak np. Rypin i okolice.
Minister Jerzy Kwieciński
Minister Jerzy KwiecińskiFoto: miir.gov.pl

"Nasz rząd bardzo dużo uwagi przykłada do gospodarki i tego, żeby polski biznes się rozwijał. Nie liczymy tylko na inwestycje, które mogą przyjść z zachodu, ale stawiamy na budowę silnego polskiego kapitału" - powiedział w Rypinie (Kujawsko-Pomorskie) szef resortu inwestycji i rozwoju.

Wsparcie dla rodzimych firm

Dodał, że jedną z najpoważniejszych zmian wprowadzonych przez rząd Zjednoczonej Prawicy jest właśnie postawienie na wsparcie polskich przedsiębiorców.

"Wprowadziliśmy nowy system wsparcia inwestycji, który z Polski uczynił jedną wielką strefę ekonomiczną. Wymogi dla takich miast, takich terenów jak te wokół Rypina są mniejsze niż na terenach zdecydowanie bardziej atrakcyjnych. Wczoraj wieczorem witaliśmy w Polsce nową ambasador USA, która jest szalenie otwarta na biznes. Jednym z obszarów, który został szczególnie wyróżniony był sektor rolno-spożywczy" - wskazał szef resortu inwestycji i rozwoju.

Podkreślił, że z rozwiązań wprowadzonych przez polski rząd bardzo ważne znaczenie ma "Konstytucja dla biznesu".

Lokalna współpraca z biznesem

"Nie będzie dobrego rozwoju lokalnego bez dobrej współpracy lokalnych włodarzy z biznesem. Wiem, że Rypin w tym zakresie może być przykładem dla całego kraju. Na partnerskiej współpracy z biznesem bardzo mi zależy. Rząd musi dbać o cały kraj i nie zawsze łatwo jest zaspokoić całkowicie oczekiwania jednej grupy społecznej" - wspomniał Kwieciński. Zdaniem ministra inwestycji i rozwoju niezwykle istotny jest zrównoważony rozwój - tak terytorialnie, jak społecznie.

Wykorzystać drzemiący potencjał

"Chcemy dbać o małe ojczyzny - jak Rypin i okolice, a nie tylko o te duże. Przykładem może być nasz program dla miast średnich. Szalenie martwi mnie mały poziom wydatków na badania oraz rozwój w województwie kujawsko-pomorskim. Trzeba szczerze powiedzieć, że są też problemy z wykorzystanie potencjału ludzkiego. Do tego ten region jest jednym z 'maruderów' w zakresie wykorzystania funduszy unijnych. Ten potencjał, który tu niewątpliwie drzemie, nie jest wykorzystywany" - dodał minister Kwieciński.

PAP, ak, NRG

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Minister inwestycji i rozwoju o wzroście polskiego PKB

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2018 15:02
– To są bardzo dobre informacje dla polskiej gospodarki – oceniał w rozmowie z Polskim Radiem Jerzy Kwieciński. Minister inwestycji i rozwoju odniósł się do danych Głównego Urzędu Statystycznego, które potwierdziły wcześniejsze, wstępne szacunki, o tym, że wzrost Produktu Krajowego Brutto w IV kwartale 2017 roku wyniósł 5,1 procent licząc rok do roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dlaczego biznes wybiera Warszawę, Wrocław, Poznań, Łódź, Trójmiasto?

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2018 20:10
Wysoko wykwalifikowani pracownicy, dobre skomunikowanie z krajem i zagranicą, nowoczesne powierzchnie biurowe w rozmaitych lokalizacjach oraz atrakcyjna oferta spędzania wolnego czasu po pracy - to zdaniem przedsiębiorców, główne zalety Warszawy jako najlepszego miejsca do rozwijania biznesu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak tchnąć biznesowego ducha w mniejsze miasta?

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2018 15:03
Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju chce, by mniejsze miasta stały się centrami nowoczesnych usług dla biznesu. Resort zlecił badanie, które wykaże co może być motorem dla rozwoju 35 wybranych miejscowości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jerzy Kwieciński: Cały świat zazdrości nam rozwoju gospodarki

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2018 18:34
– Skupiamy się przede wszystkim na wzroście naszej gospodarki, a także na tym, by była ona coraz bardziej konkurencyjna – powiedział w audycji „Przekładaniec Jachowicza” Jerzy Kwieciński. Minister inwestycji i rozwoju mówił w Polskim Radiu 24 o założeniach polityki gospodarczej rządu, a także o jej wpływie i znaczeniu dla życia obywateli.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rząd liczy na ożywienie w inwestycjach

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2018 15:07
Minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński spodziewa się, że tempo wzrostu inwestycji w trzecim i czwartym kwartale będzie znacząco wyższe niż w drugim kwartale.
rozwiń zwiń