X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

Co się zmieni po wejściu w życie nowych przepisów o partnerstwie publiczno-prywatnym?

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2018 19:14
Pojutrze (19 września br.) w życie wchodzi nowelizacja ustawy o PPP, która ma się przyczynić do zwiększenia zaangażowania środków prywatnych w realizacje inwestycji publicznych. O tym co się zmienia mówił w radiowej Jedynce Rafał Cieślak, ekspert w dziedzinie partnerstwa publiczno-prywatnego w rozmowie z Sylwią Zadrożną.
Audio
  • Na temat nowelizacji ustawy o PPP w radiowej Jedynce z Rafałem Cieślakiem, ekspertem w dziedzinie partnerstwa publiczno-prywatnego rozumowała Sylwa Zadrożna/Naczelna Redakcja Gospodarcza.
Ustawa o PPP w Polsce obowiązuje od 10 lat, w tym czasie w tej formule zrealizowano około 140 inwestycji.
Ustawa o PPP w Polsce obowiązuje od 10 lat, w tym czasie w tej formule zrealizowano około 140 inwestycji.Foto: Pixabay

- Ustawa wprowadza kilkadziesiąt zmian a jedną z istotniejszym jest obowiązek przeanalizowania projektu PPP przez stronę publiczną zanim rozpocznie wybór partnera prywatnego - wyjaśnił ekspert. 

Projekty są często niewłaściwie przygotowane, dlatego zdaniem eksperta, obowiązek wykonania analizy przed realizacją, która pokaże podmiotowi publicznemu, w jaki sposób to zadanie może być zrealizowane w formule PPP a jak by było, gdyby wykorzystano tradycyjna formę realizacji inwestycji jest bardzo dobrym rozwiązaniem. 

Zmiany, które były konsultowane z rynkiem i ekspertami są zdaniem naszego gościa dobre, ale nie wiadomo, czy przełożą się od razu na wzrost inwestycji realizowanych w tej formule.

Ustawa o PPP w Polsce obowiązuje od 10 lat, w tym czasie w tej formule zrealizowano około 140 inwestycji.

Naczelna Redakcja Gospodarcza, Sylwia Zadrożna, kw  

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rząd przeznaczy 5 mld zł na program dróg lokalnych

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2018 14:35
Lada dzień rząd ogłosi program dotyczący rozwoju dróg lokalnych - zapowiedział w piątek minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. Na ten cel znajdzie się w specjalnym funduszu 5 mld zł. Program będzie w całości finansowany z naszych środków krajowych bez zaangażowania funduszy unijnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

A. Bittel: Krajowy Program Kolejowy jest zaawansowany w 60 procentach

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2018 17:25
Krajowy Program Kolejowy (KPK), wart ponad 66 mld zł, obowiązuje do 2023 r. - powiedział wiceminister ds. kolei Andrzej Bittel. Zaznaczył, że wartość prac zrealizowanych i będących w trakcie realizacji w ramach programu to 38,5 mld zł.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier Mateusz Morawiecki: będziemy pilnować każdego dnia, by tunel w Świnoujściu za cztery lata został otwarty

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2018 11:54
Będziemy pilnować każdego dnia, żeby za cztery lata tunel został rzeczywiście otwarty - mówił premier Mateusz Morawiecki podczas poniedziałkowej uroczystości podpisania umowy na budowę tunelu w Świnoujściu (Zachodniopomorskie), łączącego wyspy Uznam i Wolin.
rozwiń zwiń