X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

Umowa na kolejny fragment trasy S7 podpisana. Minister: realizujemy obietnice dot. budowy dróg

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2018 13:22
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała z włoską firmą Salini Impregilo umowę na zaprojektowanie i budowę 18-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S7 od Krakowa do węzła Widoma. Koszt inwestycji przekroczy miliard złotych. Realizujemy nasze obietnice wyborcze, dotyczące budowy dróg - powiedział w czasie uroczystości podpisania umowy minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.
Audio
  • Małgorzata Wassermann: droga jest ważną inwestycją dla Krakowa (IAR)
  • Minister Andrzej Adamczyk: realizujemy przedsięwzięcia, które potrzebne są Polakom (IAR)
Ceremonia podpisania umowy
Ceremonia podpisania umowyFoto: PAP/Jacek Bednarczyk

- Dziś mogę powiedzieć – dotrzymujemy słowa. Realizujemy zawarte w programie przedsięwzięcie, które jest potrzebne Polakom. Droga S7 - bezpieczna, komfortowa i przewidywalna zostanie zbudowana za przyczyną GDDKiA, rządu, a także wykonawcy - mówił szef resortu infrastruktury. Podkreślił przy tym, że rozwój gospodarczy państwa zależy od dobrej sieci transportowej.

- Ten ruszt komunikacyjny kraju jest niezbędny i my go realizujemy - dodał Andrzej Adamczyk.

Kandydatka Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Krakowa Małgorzata Wassermann powiedziała natomiast, że podpisanie umowy na krakowski odcinek drogi ekspresowej S7 jest ważnym dniem dla mieszkańców miasta.

- Ta droga, która powstanie będzie dla nas bardzo istotna. Wszyscy wiemy, że problemy komunikacyjne w Krakowie to są jedne z najpoważniejszych problemów (…). Każdy z nas codziennie doświadcza tego, jak bardzo miasto jest niewydolne komunikacyjnie i bardzo oczekuje takich rozwiązań - zaznaczyła.

Fragment drogi ma zostać zbudowany w ciągu niecałych trzech lat (34 miesięcy).

Droga krajowa nr 7 (na niektórych odcinkach S7) jest jednym z najważniejszych szlaków komunikacyjnych w Polsce, przebiegającym od Gdańska do Rabki-Zdroju. Jej długość wynosi ok. 720 km. Nową trasę w większości zlokalizowano w miejscu istniejącej drogi krajowej nr 7, czyli w korytarzu trasy europejskiej E-77. Droga połączy aglomeracje Trójmiasto, Warszawę i Kraków. Cała trasa, według Andrzeja Adamczyka, ma być gotowa do 2023 roku.

Naczelna Redakcja Gospodarcza, IAR, PAP, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Umowa na koncepcję odcinka Via Carpatii podpisana

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2018 14:13
Ponad 8,4 miliona złotych będzie kosztować przygotowanie koncepcji programowej dla 18-kilometrowego odcinka drogi eksprestowej S19 od węzła Dukla do granicy w Barwinku. Trasa będzie fragmentem szlaku Via Carpatia. Umowę z wykonawcą, firmą Multiconsult, podpisano w Dukli w Podkarpackiem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Będzie obwodnica, znikną korki

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2018 15:19
Rozpoczęła się budowa odcinka S17 i obwodnicy Kołbieli, oczekiwana od wielu lat - powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk w Kołbieli. Dodał, że na tym odcinku od lat tworzą się kilkudziesięciominutowe zatory.
rozwiń zwiń