X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

Znamy "Lodołamaczy". Nagrody w konkursie wręczone

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2018 08:31
Konkurs Lodołamacze, organizowany przez Polską Organizację Pracodawców Osób Niepełnosprawnych, honoruje firmy i instytucje, wspierające zatrudnienie osób z różnymi dysfunkcjami. W czwartek wieczorem w Warszawie wręczono nagrody w tegorocznej, trzynastej już edycji konkursu.
Audio
  • Znamy "Lodołamaczy". Nagrody w konkursie wręczone (Aleksandra Tycner/Naczelna Redakcja Gospodarcza)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Andrey_Popov/Shutterstock.com

Nagrodę w kategorii "Otwarty rynek" otrzymała firma samochodowa Motomax z Torunia. Jak mówi reprezentujący spółkę Jan Młynarczyk, w jego firmie pracuje kilkanaście osób, w tym cztery z niepełnosprawnością intelektualną.

- To bardzo fajne miejsce szczególnie dla młodych mężczyzn, którzy interesują się mechaniką i motoryzacją. Takie zainteresowania są też popularne wśród osób z niepełnosprawnością intelektualną. Oni są może mniej sprawni, mniej przygotowani do wykonywania skomplikowanych czynności, ale w takiej firmie jest też wiele czynności prostych, które właściciel musi umieć wyłuskać, żeby taka osoba mogła wykonywać zadania, które jej nie nużą, które potrafi zrealizować - dodaje.

Jan Młynarczyk podkreśla, że przychodząc do pracy, osoba z niesprawnością intelektualną, dotąd wykluczona, odzyskuje godność. Na przykład, jak mówi, w jego firmie pracuje młody mężczyzna z zespołem Downa, który, dzięki pracy, bardzo szybko z dziecka stał się prawdziwym mężczyzną, zarabiającym pieniądze i dbającym o rodzinę.

- Okazuje się, że dobrze przygotowane miejsce pracy i przygotowani pracownicy są w stanie zapewnić dobre funkcjonowanie takiej osobie. My mamy od 11 lat pozytywne doświadczenia - wskazuje.

W kategorii "Dziennikarz bez barier"wyróżniono naszego kolegę z Polskiego Radia Poznań, Jerzego Łącznego, który zajmuje się problemami osób z niepełnosprawnością wzrokową.

- Sam jestem osobą niewidomą. Poszedłem do radia z intencją, by przekazywać wiadomości najważniejsze, najcenniejsze dla takich osób - zaznacza.

Ogromnym problemem jest bardzo mała aktywność zawodowa osób niepełnosprawnych i ich i strach przed rynkiem pracy –  przyznaje Jan Zając, prezes Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych. Jak mówi, tylko 30 procent niepełnosprawnych jest aktywnych zawodowo.

- To dzisiaj główne zadanie dla laureatów, dla naszych "Lodołamaczy" - aby wyciągnąć tych ludzi z tej bezsilności, aby oni weszli na rynek pracy i zaczeli normalnie funkcjonować w życiu społecznym i gospodarczym - podkreśla.

W tegorocznym konkursie nagrody Lodołamaczy przyznano w sześciu kategoriach. Patronatem objął go, między innymi, Program 1 Polskiego Radia.

Naczelna Redakcja Gospodarcza, Jedynka, Aleksandra Tycner, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Brak wzroku nie przeszkadza w zdobywaniu szczytów

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2018 11:45
Paweł Urbański stracił wzrok w wieku 13 lat. Upośledzenie nie przeszkadza mu w zdobywaniu szczytów i to dosłownie. Wspiął się na Kilimandżaro i Górę Kościuszki. Był pierwszym niewidomym uczestnikiem MIT Global Entrepreneurship Bootcamp 2016. - Nie ma dla mnie ograniczeń - mówi i dodaje, że "technologia zastępuje mu wzrok".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Każdy ma swoje K2, a może być nim nawet kopiec w Krakowie

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2018 17:30
Kinga Baranowska stanęła na szczytach dziewięciu ośmiotysięczników. Przyznaje, że częścią motywacji, aby pójść w góry była chęć przełamania własnych słabości i przekroczenia pewnych granic. Tak jak u uczestników wyprawy na Kopiec Kościuszki w Krakowie.
rozwiń zwiń