X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

Transport rzeczny. Uczmy się od Holendrów

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2018 14:22
Polska chce wykorzystać doświadczenia holenderskie podczas przywracania żeglowności rzek i poprawy infrastruktury transportowej. Tym tematom poświęcona była zorganizowana w Warszawie polsko-holenderska konferencja dotycząca współpracy w sektorze wodnym i transportowym.
Audio
  • Wiceminister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Anna Moskwa o doświadczeń holenderskich w przywracaniu żeglowności rzek i poprawy infrastruktury transportowej, z których korzystać może Polska. (Cz.1)
  • Wiceminister gospodarki morskiej Anna Moskwa mówi, że w Polsce odbudowywana jest administracja żeglugowa, a rzeki są udrażniane. (Cz.2)
Polska planuje wykorzystać doświadczenia holenderskie podczas przywracania żeglowności rzek.
Polska planuje wykorzystać doświadczenia holenderskie podczas przywracania żeglowności rzek.Foto: Pixabay

Wiceminister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Anna Moskwa podkreśla, że z doświadczeń holenderskich Polska może czerpać pełnymi garściami.

Wskazała, że około jedna trzecia holenderskiego transportu jest przewożona drogami wodnymi. Wiceminister dodała też, że dzięki dobrej gospodarce wodnej, w holenderskich mieszkaniach dostępna jest czysta, gotowa do spożycia woda.

Wiceminister przypomniała, że w Polsce odbudowywana jest administracja żeglugowa, a rzeki są udrażniane. Powiedziała, że na razie prace dotyczą usuwania wąskich gardeł, a w 2030 roku ma zostać przywrócona żeglowność na Odrze i na Wiśle.

Dyskusję o gospodarce wodnej członkowie holenderskiej delegacji będą kontynuować jutro w Gdańsku.

PAP, ak, NRG

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Inwestycje poprawiające żeglowność na rzekach będą mogły być finansowane z funduszy unijnych

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2016 09:01
Ratyfikowanie konwencji AGN pozwoli Polsce przystąpić do Europejskiej Sieci Dróg Wodnych - zakłada uchwalona w czwartek jednogłośnie przez Sejm ustawa. Pozwoli ona finansować inwestycje służące poprawie żeglowności na rzekach m.in. ze środków unijnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Duże pieniądze na drogi wodne w Polsce. "Udrożnienie Odry i Wisły ma ogromne znaczenie"

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2017 20:17
Prezydent Andrzej Duda podpisał akt ratyfikacyjny europejskiego porozumienia w sprawie głównych śródlądowych dróg wodnych o znaczeniu międzynarodowym (AGN). Nowe przepisy umożliwią występowanie o unijne środki na inwestycje służące poprawie żeglowności na rzekach. O tym, czy warto inwestować w transport rzeczny mówił w Polskim Radiu 24 Marek Tarczyński z Polskiej Izby Spedycji i Logistyki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rozwój żeglugi śródlądowej szansą na zyski

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2017 15:09
Prezydent Andrzej Duda podpisał akt ratyfikacyjny, dotyczący europejskiego porozumienia o głównych śródlądowych drogach wodnych o znaczeniu międzynarodowym (AGN). W Polskim Radiu 24 o rozwoju transportu rzecznego mówił Marcel Klinowski z Fundacji Projektów Obywatelskich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marek Gróbarczyk: rząd chce rozwijać żeglugę śródlądową

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2018 14:24
Drogi wodne powinny stać się elementami transeuropejskiej sieci transportowej - uważa Marek Gróbarczyk, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej. Zaznacyzł, że gospodarcze wykorzystanie rzek wpływa pozytywnie na rozwój lokalnej przedsiębiorczości, sprzyja lepszemu wykorzystaniu terenów nadrzeczny i pobudza turystykę a sama żegluga śródlądowa jest najbardziej ekologiczną gałęzią transportu.
rozwiń zwiń