X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

Fundusz Trójmorza zostanie zarejestrowany do końca roku

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2018 20:22
Na rozwój infrastruktury w rejonie Trójmorza potrzeba nawet 600 mld euro. Finansowanie tych potrzeb ma zapewnić Fundusz Trójmorza, w którym wiodącą rolę ma pełnić Bank Gospodarstwa Krajowego. Razem z 11 innymi instytucjami bankowymi będzie finansować europejskie projekty infrastrukturalne i energetyczne. 
Audio
  • Na temat Fundusz Trójmorza mówiła w radiowej Jedynce Beata Daszyńska-Muzyczka, prezes Banku Gospodarstwa Krajowego w rozmowie z Justyną Golonko/ Naczelna Redakcja Gospodarcza
Na rozwój infrastruktury w rejonie Trójmorza potrzeba nawet 600 mld euro.
Na rozwój infrastruktury w rejonie Trójmorza potrzeba nawet 600 mld euro.Foto: shutterstock

Jest szansa, że do końca roku lub już na początku 2019 roku fundusz zostanie zarejestrowany. 

- Fundusz ma odpowiadać na potrzeby infrastrukturalne w tym regionie - wyjaśniła w radiowej Jedynce Beata Daszyńska-Muzyczka, prezes Zarządu Banku Gospodarstwa Krajowego w rozmowie z Justyna Golonko.

Finansowane będzie inwestycje tzw. bankowalne czyli takie które przynoszą zwrot. - To nie jest fundusz który zawiera pieniądze poszczególnych państwa do realizacji projektów społecznych tylko takie które mają uzasadnienie ekonomiczne - dodała prezes BGK.

A jakie projekty mogą być finansowane z funduszu? - Na przykład budowa połączania gazowego Świnoujście-Kyrk, bezgraniczne mosty energetyczne - mówiła prezes BGK.  

Beata Daszyńska-Muzyczka szacuje, że budżet funduszu będzie wynosił około 5 mld euro. Na budżet złożą się kraje założycielskie, proporcjonalnie do swoich możliwości. Fundusz ma wypełnić lukę w strategii wspierania mniej rozwiniętych obszarów Europy, aby zmniejszyć różnice z Zachodem. 

Trójmorze to inicjatywa gospodarcza założona w 2015 roku. Tworzy ją 12 państwa znajdujących się w pobliżu mórz Bałtyckiego, Czarnego i Adriatyckiego: Polska, Czechy, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Austria, Bułgaria, Chorwacja, Estonia, Litwa, Łotwa, i Węgry.

Naczelna Redakcja Gospodarcza, Justyna Golonko, kw 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Państwa Europy Środkowo-Wschodniej tworzą Fundusz Trójmorza z 5 mld euro

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2018 16:07
W poniedziałek, podczas szczytu Inicjatywy Trójmorza w Bukareszcie, Bank Gospodarstwa Krajowego oraz 5 instytucji rozwoju z Chorwacji, Czech, Łotwy, Rumunii i Słowacji podpisało list intencyjny w sprawie utworzenia Funduszu Trójmorza z mld euro. Ma wspierać finansowo 70 priorytetowych inwestycji wartych ponad 100 mld euro w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Adamczyk: inwestycje w infrastrukturę kolejową PKP za 100 mld zł

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2018 16:45
Realizowana przez PKP modernizacja i rozbudowa infrastruktury kolejowej, w tym remont ok. 200 dworców i przebudowa szlaków, pochłonie w najbliższych latach 100 mld zł – zapowiedział w piątek minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.
rozwiń zwiń