X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

"Mieszkanie plus" będzie szybciej i sprawniej

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2018 08:36
Mieszkania plus będą budowane sprawniej i szybciej - zapowiada Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. Dzięki nowelizacji ustawy o  Krajowym Zasobie  Nieruchomości, w tym banku ziemi znajdą się tereny atrakcyjne z punktu widzenia budownictwa mieszkaniowego. 
Audio
  • Jakie są zmiany w programie "Mieszkanie plus"? - więcej na ten temat w radiowej Jedynce w materiale Aleksandry Tycner/Naczelna Redakcja Gospodarcza
Pod koniec marca rząd przedstawił projekt, dzięki któremu najemcy lokali mogliby otrzymać dopłaty do czynszów.
Pod koniec marca rząd przedstawił projekt, dzięki któremu najemcy lokali mogliby otrzymać dopłaty do czynszów. Foto: pixabay/keresi72

Wprowadzamy mechanizm, w którym będziemy mogli zapłacić tym, od których te tereny przejęliśmy - mówi wiceminister inwestycji i rozwoju, Artur Soboń.

Dzięki temu działki będą chętniej przekazywane. - Inne zmiany to urynkowienie czynszów w mieszkaniach plus - mówi Bartosz Turek, analityk Open Finance. 

- A jeżeli kogoś nie będzie stać żeby płacić czynsz rynkowy to dla takich osób przewidziany jest program dopłat do czynszu. Program "Mieszkanie plus" stanie się prorynkowy i dzięki temu jest szansa, że będzie więcej inwestorów zainteresowanych, aby w ramach tego programu budować mieszkania - dodał.

Jest i trzecia ważna zmiana. - Ziemia będzie mogła być prowadzana aportem do takich firm, które będą tworzone na zasadzie partnerstwa publiczno-prywatnego - dodaje Bartosz Turek.

Obecnie KZN pracuje nad przejęciem prawie 1500 hektarów terenów - mówi wiceminister Soboń.

Dziś w Polsce buduje się rocznie mniej więcej 150 tysięcy mieszkań.Państwo chce tę liczbę powiększyć o kilkadziesiąt tysięcy, by w ciągu dekady zlikwidować głód mieszkaniowy w kraju. Szacuje się, że brakuje ponad 3 milionów mieszkań, 40 procent Polaków nie stać na kupno mieszkania.

Naczelna Redakcja Gospodarcza, Aleksandra Tycner, kw 

Zobacz więcej na temat: Mieszkanie Plus nieruchomości
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak