X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

Pomoc dla rolników poszkodowanych w 2017 r.

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2018 18:34
W następstwie nowelizacji rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie szczegółowego zakresu zadań Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, w bieżącym roku została uruchomiona pomoc finansowa, skierowana do producentów rolnych, którzy ponieśli straty w 2017 roku, w wyniku huraganu, deszczu nawalnego i gradu.
Audio
  • Jaką pomoc mogą dostać rolnicy poszkodowani w 2017 roku - wyjaśnia Bożena Polak, dyrektor departamentu wsparcia krajowego w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (Dariusz Kwiatkowski, Naczelna Redakcja Gospodarcza)

W związku z tym rolnicy, posiadający numery identyfikacyjne w Krajowym Rejestrze Ewidencji Producentów, mogą ubiegać się o taką pomoc. Muszą przy tym spełniać warunek dotyczący rozmiarów produkcji, a więc mówiący o mikro, małych lub średnich przedsiębiorstwach. Uprawnieni do otrzymania wsparcia są oczywiście ci rolnicy, którzy ponieśli straty w gospodarstwach lub działach specjalnych produkcji rolnej w wyniku zeszłorocznej klęski żywiołowej.

Kwota pomocy wynosi 1000 złotych do jednego hektara upraw w przypadku, gdy straty dotyczą co najmniej 70% procent danej uprawy lub 500 złotych, gdy straty objęły mniej 70%.

- Pomoc finansowa w tej wysokości dotyczy beneficjentów, którzy w dniu wystąpienia szkód posiadali 50% ubezpieczonych upraw rolnych i zwierząt gospodarskich. W przypadku producentów rolnych, którzy nie mieli takiego ubezpieczenia, pomoc finansowa jest o 50% pomniejszona - wyjaśnia Bożena Polak, dyrektor departamentu wsparcia krajowego w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

O wsparcie beneficjenci będą mogli ubiegać się w biurach powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, właściwych ze względu na miejsce zamieszkania lub siedzibę producenta rolnego. Nabór wniosków rozpocznie się 13 listopada i potrwa do 27 listopada bieżącego roku. Agencja na stronie internetowej umieści formularz wniosku. Składając go rolnicy będą musieli dołączyć  kopię protokołu oszacowania strat.

Przypomnijmy, że już w ubiegłym roku pomoc uzyskali producenci rolni, którzy doznali szkód w następstwie wystąpienia klęski huraganu, deszczu nawalnego lub gradu w sierpniu 2017 roku. Dlatego w roku bieżącym omawianą formą wsparcia nie będą objęci.

20 tysięcy 546 rolników, którzy ponieśli wtedy straty, otrzymało z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ponad 314 mln złotych. 

Naczelna Redakcja Gospodarcza, Dariusz Kwiatkowski, kw 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

ARiMR: pieniądze na restrukturyzację małych gospodarstw

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2018 14:27
Bezzwrotną premię w wysokości 60 tysięcy złotych może otrzymać rolnik, który zdecyduje się na  restrukturyzację posiadanego, małego gospodarstwa. Nabór wniosków rozpocznie się 18 czerwca i potrwa do 17 lipca bieżącego roku. Udzielenie pomocy ma na celu podniesienie wartości ekonomicznej gospodarstwa, czyli zwiększenie produkcji i dochodowości. Chodzi o gospodarstwa o wartości rocznej produkcji nie przekraczającej 10 tysięcy euro.
rozwiń zwiń

Czytaj także

ARiMR: 900 tys. zł na modernizację gospodarstwa związanego z produkcją zwierzęcą

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2018 14:27
Od 28 czerwca do 27 lipca Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmowała wnioski o przyznanie pomocy finansowej przy modernizacji gospodarstw. Dotyczy ona tak zwanego obszaru ABC czyli związanego z produkcją zwierzęcą.
rozwiń zwiń