X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

Gdzie znaleźć talenty informatyczne?

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2018 21:30
O Centrum Mistrzostwa Informatycznego oraz o projekcie e-Pionier mówili w audycji Bardzo Ważny Projekt radiowej Trójki Tomasz Szwaczyński, Polska Cyfrowa i Krzysztof Kusiak z akceleratora Edu Lab.
Audio
  • O Centrum, Mistrzostwa Informatycznego oraz o projekcie e-Pionier mówili w audycji Bardzo Ważny Projekt radiowej Trójki Tomasz Szwaczyński, Polska Cyfrowa i Krzysztof Kusiak z akceleratora Edu Lab./Kuba Witkowski, Trójka/
Talenty poszukiwane są w kółkach informatycznych, świetlicach, które utworzy beneficjent, który otrzyma na ten cel dofinansowanie.
Talenty poszukiwane są w kółkach informatycznych, świetlicach, które utworzy beneficjent, który otrzyma na ten cel dofinansowanie.Foto: shutterstock, goodluz

Jak wyjaśnia Tomasz Szwaczyński, projekt Centrum Mistrzostwa Informatycznego skierowany jest do młodych, aktywnych informatycznie osób w celu znalezienia talentów informatycznych.

− Uważamy, że znalezienie zdolnych informatyków jest potrzebne w obecnej dobie rozwoju cyfrowego. Dlatego chcemy ich znaleźć w kółkach informatycznych, świetlicach, które utworzy beneficjent, który otrzyma od nas dofinansowanie, mówi Tomasz Szwaczyński.

I dodaje, że beneficjentem może zostać fundacja, szkoły.

W przypadku e-Pioniera, staramy się wykorzystać akcelerator, czyli mechanizm inwestujący w start-upy, aby wspierać projekty odpowiadające na potrzeby instytucji publicznych, wyjaśnia Krzysztof Kusiak.

Jak wyjaśnia, start-up powstaje wtedy, gdy instytucja publiczna ma jakiś problem i szuka rozwiązania.

− Przykładem jest start-up Universality, który rozwiązał problem uczelni polegający na realnym połączeniu świata biznesu ze światem nauki na poziomie ścieżki dydaktycznej, mówi Krzysztof Kusiak.

Jak dodaje, studenci opuszczający mury uczelni nie do końca nadają się do pracy od razu i wdrożeń projektów.

− Dzięki Universality wykładowca pobiera zadania od firm i na ich bazie uczy studentów, mówi Kusiak.

 

Kuba Witkowski, jk

Zobacz więcej na temat: start-up informatyk
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak