X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

Architektura i przestrzeń przyjazna seniorom

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2018 11:30
Wyzwania jakie przynosi starzejące się społeczeństwo i sposoby na rozwiązanie tego problemu były tematem audycji w radiowej Jedynce. Jednym z problemów jest dostosowanie przestrzeni architektonicznych do potrzeb osób o ograniczonej sprawności fizycznej. Na przeciw nim wychodzą takie inicjatywy jak program "Architektura i przestrzeń przyjazna seniorom".
Audio
  • Wyzwania jakie przynosi starzejące się społeczeństwo i sposoby na rozwiązanie tego problemu były tematem audycji w radiowej Jedynce(Tomasz Matusiak/NRG)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

- A problemów. które należy rozwiązać jest wiele - mówi dr Jan Cieśla z  Fundacji "Mimo Wieku".

- Mieszkania seniorów nie są bezpieczne, nie są komfortowe i nie są łatwe w utrzymaniu - dodaje. 

Osoby starsze, nieaktywne zawodowo większość swojego czasu przebywają w domach.

A stworzenie bezpiecznych i przyjaznych przestrzeni dla seniorów to nie tylko poprawa komfortu ich życia, ale także - jak dodaje Jan Cieśla - nowe możliwości dla naszej gospodarki. 

- Z jednej strony sektor publiczny nie doświadcza obciążeń, które nie są małe a z drugiej pamiętajmy, że modernizacja otoczenia to olbrzymie wyzwanie dla firm prywatnych - dodaje. 

W kontekście dostosowania mieszkań dla potrzeb osób starszych istotnym zagadnieniem jest kwestia zapobiegania różnego rodzaju upadkom. 

- Bardzo ważna jest przestrzeń w której funkcjonują osoby starsze. To tam najczęściej dochodzi do upadków, podczas których seniorzy tracą zdrowie, a nawet życie - podkreśla Magdalena Krysińska z Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego Państwowego Zakładu Higieny.

Krysińska dodaje, że w ramach programu "Architektura i przestrzeń przyjazna seniorom" realizowane są szkolenia i debaty. W najbliższy wtorek odbędzie się specjalna konferencja poświęcona tematyce upadków ludzi starszych.

Naczelna Redakcja Gospodarcza, Tomasz Matusiak, kw 

Zobacz więcej na temat: senior nieruchomości
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak